MHP AYAKTA

MHP AYAKTA

AKP’nin tek adam, tek kişiye Türkiye’yi teslim etme anlayışına, CHP’nin isyancı Kürt kardeşlerine yeterli tepki vermeyişine, BDP’nin Kandil ağzıyla terör estirmesine rağmen aklı selim vatandaşın yüzünü döndüğü ve umut haline getirmeye başladığı tek parti MHP kalmıştır.

Teröristin Doğu ve Güneydoğumuzda asker ve polisimizin sabırlı ve tutarlı mücadelesi karşısında Doğu Karadeniz Bölgesinin kayalık ve ormanlık arazisine saklanmaları, fırsat buldukça saklandıkları yerden çıkıp eylem yapmalarını kanıksamaya başladık.

Bu bizim için hayra delalet değil.Yayla zamanı yaklaştı.Hangi ağacın altında,hangi kayanın kovuğunda terörist saklanıyor bilemeyiz.Bu belaya tek çare ,orta ve yüksek kesim köylülerini silahlandırmaktır.Veya onların kendi edindikleri silahları serbestçe taşımasına müsaade etmektir.Ahali köyünü,obasını,yurdunu koruyup kollayacaktır.

Terörün Karadeniz’e bile inip eylem koyması küçümsenemez. Bu işin bu kadar azmasının sebebi yakın geçmişte terör ve teröriste müsamaha gösterilmesidir Doğuda çırpınan halk katmanlarına kuzeyde aynı tuzağa düşmüş, çaresizlikten kıvranacak. Eş kitleler mi yaratılmaya çalışılıyor.

Türkiye güvenli ülke olmaktan çıktı çıkacak. Güneyimizde tek ayaküstü duran bir ülke kalmadı. Ne yıkılmamış bir şehir,ne de parçalanmamış bir toprak kaldı.Bakınca bu yıkımın altında bizi idare edenlerin vebali büyüdükçe büyüyor.Güney şehrimiz Kilis şer güçlerin atış poligonu oldu.Savaşta değiliz amma Kilis’imizde delinmedik bir bina kalmayacak gibi.Şimdiden savunmasız halkın verdiği şehit sayısı otuzlara yükseldi.

İşte bu ahvalde dahi ülkeyi sürüklemeye çalıştıkları beladan tek kurtaracak parti MHP’dir.

MHP’nin bu işlevi görebilmesi için gücünü yitirmiş, toplumda esamesi okunmayan üst yönetici kadrosundan kurtulması lazımdı.

Vatanın ve milletin zor günler içinde çalkalandığı, ufkumuzun karardığı, başımızda kara bulutları döndüğü bu günlerde MHP’yi yönetim bazında dizayn edecek birden fazla ekip çıkmıştır. Mevcutların gösterdiği dirence rağmen bu ekipler işin sonuna yaklaşmaktadır.

Bütün mesele parti kurultayını toplamaktan geçmekteydi. O iş de halledilmiştir.Yargıtay kurultayın toplanması yönündeki Ankara 12 Sulh Hukuk Mahkemesinin kararını onaylamıştır.

Şimdi akıllara takılan 15 Mayıs 2016 günü; Ankara’da toplanacak kurultaydan çıkacak tüzük değişikliği neticesinde MHP Genel Başkanın kim olacağındadır.

Talip olan adayların her biri kıymetlidir.

Ancak vatandaş nabzında Sayın Meral Akşener’in yeri başkadır.Ciddi anketçiler yüzde yirmi iki ile ,yirmi sekiz arasında zamanla yükselen oy şansı tanımaya başladılar.Şu an fol yok,yumurta yok ama durum bu meyandadır.

İlimiz Giresun’da da kamuoyunu sarsacak gelişmeler oluyor.Yıllarca Sayın Bahçeli diyen MHP il teşkilatı çatırdamış,açıkça Meral Akşener’i desteklediklerini beyan etmişlerdir.Üst yönetimden umutlarını kesmişler,bir çıkış yolu aramaya başlamışlardır.

Görünen o ki Sayın Bahçeli muhaliflerinin saflarına , biatçı Bahçeli tarafları da katılmaya çalışıyor.Artık bünyesinde saklanan,kıyı bucak kaçan,değişime köstek olanlar kalmamış.MHP diğer partilerden gelecek olanları karşılamak üzere ayağa kalkmıştır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?