MHP DE EVET Mİ? HAYIR MI?

MHP DE EVET Mİ? HAYIR MI?

Soğuk bir sonbahar günü Eynesil’de sıcak mı sıcak bir masada mayışmışım. Kendimi MHP Genel Merkezinde bir odada buluyorum. Karşımda oturan yetkiliyle sohbete dalıyoruz. Konumuz Bahçeli.

Soruyorum. Neler oluyor. Sayın Bahçeli ne yapmak istiyor.

Hocam diyor. Duyduklarınızın bir kısmı doğru. Sayın Bahçeli, Sayın Cumhurbaşkanı ile buluşmalarında “Başkanlık” konusunda anlaşıyorlar. Ne karşılığında diye soruyorum. Reis ona başkan yardımcılığı teklif ediyor. Yani bu kadar ucuza mı? Ya kamuoyundan “hayır” çıkarsa. O alternatifi de düşünmüşler. Eğer hayırlar fazla çıkarsa başkanlığı bırakacak Osmaniye’ye çekilecek. Ölünceye kadar orada yaşayacak. İleride kullanmak üzere Osmaniye’de üç katlı bir köşk de yaptırdı.

Size bir sır daha vereyim mi.Devlet Bey’in Sayın Akşener’den çekinmesinin iki katından daha fazla korku ve endişeler Sayın Erdoğan ile AKP de varmış.Bu üçlü Meral Akşener’den bir hayli çekiniyorlar.

Garson çay getirmiş. Beni dürtüyor. Kendime geliyorum.

Kendi başkanlığında ilk genel seçimlerde %8 ve altına düşeceğini gören Sayın Bahçeli; Cumhurbaşkanı ile baş başa görüşüyor. Daha sonra haftada bir konuştuğu gurubunda:”Başkanlık meselesi ile ilgili fiili durumu Anayasaya uygun hale getirelim diyor. Daha sonra Başbakanla görüşüp her konuda yardımcı olacaklarını söylüyor.

Artık Türkiye Sayın Bahçeli’yi okumaya çalışıyor.

Bu ani çıkışa Sayın Akşener “Eğer başkanlık için referanduma gidilirse; tüm Türkiye’yi adım adım gezip hayır kampanyası yapacağız” diye karşılık veriyor.

Belki olası Başkan yardımcısına daha fazla yaranırım düşüncesinde olan Semih başkan:”Biz meclisteki MHP li vekiller meclisteki oylamada evet, halk oylamasında ise hayır oyu kullanacağız” diye bir konuşma yapıyor.

Bu söyleme cevap gecikmeden Sayın Ümit Özdağ ve 4 MHP milletvekilinden

geliyor. Kısaca :”Biz burada bulunan 5 MHP milletvekili olarak mecliste yapılacak başkanlık oylamasında hayır oyu kullanacağız” diyorlar.

İnisiyatifin elinden kayıp su gibi aktığını hisseden Bahçeli ertesi haftanın salısını bekleyip; konuşma saati geldiğinde huzurda bulunanlara ve kameralara dönüp:”Mecliste evet dediğimize, halk oylamasında da evet deriz” diyor.

Tam bunlar bitmeden, taşlar yerine oturmadan anketör Hakan Bayrakçı bombayı patlatıyor.”Son yaptığım seçim anketinde Devlet Bahçeli başkanlığında MHP % 8,6;Sinan Oğan başkanlığındaki MHP % 16.2;Meral Akşener başkanlığındaki MHP ise % 24.8 oy alıyor” diyor.

Yani ilk seçimlerde veya başkanlık için halk oylamasında yasaya muhalif olan Meral Akşener’li MHP ile CHP birlikte hareket edip hayır oyu kullansalar; toplam % 50 yi buluyorlar.

Desenize bu duruma göre neticede yandı başkanlık. Yandı başkan yardımcılığı. Yandı keten helvası.

Şimdi söyleyin MHP için Meralli mi evet, hayır. Yoksa Devletli mi evet hayır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?