MHP Mİ, YENİ PARTİ Mİ?

MHP Mİ, YENİ PARTİ Mİ?

19 Haziran 2016 tarihli olağanüstü MHP Tüzük Kurultayı için;

1-Üs kurul delegesi olsa bile genel kurula katılmayan,bunun için haziron listesinde imzası bulunmayan,

2-Görüşülen gündem maddelerine hazironda imzası olmadığı için itiraz ettiyse bile itirazı yok hükmünde,

3-Gündem maddelerinden birisi, yada birkaçına itiraz edip, itiraz nedenlerini açıklayıp genel kurul divan tutanağına yazdırarak karşı oy şerhi düşürmeyen,

4-Karşı oy şerhi nedenleri ile sınırlı yargıya baş vurma hakkını elde etmemiş sıradan bir üyenin itirazı sonucu Ankara 3. Asliye Hukuk Mahkemesinde usulsüz dava kabulü ile kurultayda alınmış tüzük maddeleri değişiklikleri için verilmiş yürütmeyi durdurma kararı 20 Haziran 2017 salı günü yapılacak duruşmada görüşülecektir !

Bu duruşmadan karar çıkacağını düşünmüyorum !

1- En erken Eylül ayına gün verileceği kesindir !

2-Eylül’e kadar 41 il dışında yapılmayan diğer MHP il kongrelerinden eksik kalan olması halinde, yine mahkeme gün atacak ve tüm il kongrelerinin tamamlanması karar için beklenilmiş olacaktır !

3-İl kongreleri tamamlandıktan sonraki tarihe isabet ettirilecek son duruşma karar duruşması olacaktır!

4-Çıkacak karar: “Söz konusu MHP sinin il kongrelerini tamamlayıp olağan kurultay sürecine girdiğini gösteren belgeler ile birlikte parti yönetimi adına yapılan istem doğrultusunda ; yürütmeyi durdurma kararı verilmiş ,tüzük maddeleri düzenlemesine ilişkin olağan kurultayda değerlendirme yapılabileceği için; KARAR VERİLMESİNE YER OLMADIĞINA, KARARIN İLGİLİLERİN TEMSİLCİSİ AVUKATLARIN YÜZÜNE OKUNUP TEBLİĞİNE KARAR VERİLMİŞTİR ! Şeklinde olacağı aşikardır.

Bu sıraladığım nedenlerle artık;

MHP Değil, Yeni, Geniş Tabanlı, Türk Milleti Ve Türk Dünyasını Hedef Kitle,Alıp, Yüz Kızartıcı Suç İşlememiş, Bölücü Olmayan, Etnik Köken, İnanç Ayırımı Gözetilmeksizin Herkesin Yer Bularak İktidar Olacak, İktidarı Turan Birliği Ve Kızıl Elma Ülküsüne Taşıyacak, Demokrasiyi Tam Ve Yüzde Yüz Seviyesine Taşıyıp,Hukukun Üstünlüğü İle Adaleti, Sosyal Paylaşım Ve Dayanışmayı, Atatürk’ün “Ne Mutlu Türküm Diyene” Vecizesinde Birliği Sağlayacak Yeni Parti Diyorum !

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?