MHP’li Dizdar’dan, Dobra Açıklamalar

MHP’li Dizdar’dan, Dobra Açıklamalar

*MHP Genel Merkezi bizi görevden almadı ama dondurmuşlar.

*Liman’daki bina imar açısından kabul edilemez.

*Yerel gazete satışı konusunda hedef Orhan Erzurum değil; MHP ve Ülkücü Hareket’tir.

*Çan Kulesi yıkılmalıdır.

*Celal Adan, görevden alınmalı ve Kurultay mutlaka olmalıdır. Bu iş Sayın Devlet Bahçeli ile artık gitmiyor.

MHP Giresun İl Başkanı İbrahim Dizdar, Gündem Gazetesi’ni ziyaret ederek önemli açıklamalarda bulundu. Yerel bir gazetenin satışı sırasında asıl hedefin Orhan Erzurum değil; MHP olduğunu iddia eden Dizdar, Giresun Limanı’ndaki iki ayrı çalışma konusunda yetkililerden açıklama beklediklerini söyledi.

Dizdar, Çan Kulesi konusunda görüşlerinde değişiklik olmadığını, ayrıca MHP Genel Merkezi’nin henüz kendisini görevden almadığını belirterek, Celal Adan’ın görevden alınmasını istedi.

Gündem Gazetesi olarak biz sorduk, Sayın Dizdar ise dobra dobra cevapladı…

İşte MHP’li Dizdar’ın özel açıklamaları:

Gündem: “Sayın Dizdar Görevden alındığınız yönünde haberler çıktı. İl Başkanları toplantısına davet edilmediniz. Bunun sebebi nedir?”

Dizdar: “Görevden alınmam söz konusu değil. İl Başkanlığı donduruldu. Kurultay olmalıdır. Sözlerimin arkasındayım. 18 yıllık Balgat iktidarı MHP’yi bir adım ileri götürememiştir. Türkiye’de demokrasi isteyen partimiz önce demokrasiyi kendi içinde uygulamalıdır.”

Gündem: “İl Yönetimi olarak Kurultay istediniz. Hâlâ bunun arkasında mısınız?”

Dizdar: “Kongre, mutlaka yapılmalı. Kongre’den kim çıkarsa Ülkücüler ona sarılmalıdır. MHP bir an önce bu kaostan kurtulmalıdır. Sayın Adan’ın açıklaması Ülkücülere büyük saygısızlıktır. Bu saatten sonra istifa etmelidir. İstifa etmezse Genel Başkan Sayın Bahçeli, kendisini derhal görevden almalıdır.”

Gündem: “AKP’nin, MHP ile ilgili açıklamalarını nasıl buluyorsunuz?”

Dizdar: “Dışarıdan MHP Kongresi’ne müdahale var. AKP’li bazı Bakanların ve AKP Sözcüleri’nin Mahkeme’nin verdiği Kongre kararını yanlış bulduklarını beyan ediyorlar. Bunu bir saygısızlık olarak görüyoruz. Yandaş medyanın kalemşörleri her gün gazete ve TV’lerde Sayın Bahçeli’yi methediyorlar. Seçimden önce yerden yere vurulan Bahçeli şimdi niye değer buldu?”

LİMAN VE ÇAN KULESİ KONUSU

Dizdar: “2 yapı var. Ne olduğu belli. Giresun İl Özel İdaresi yapıyor. Düzeltilen saha var. Bu düzeltilen sahanın birilerine peşkeş çekilip, çekilmeyeceği konusunda kuşkular var. Ne yapıldığına dair Giresun Valiliği’nden haber bekliyoruz. Liman sahasında başka yer yokmuş gibi gelip şehrin önüne yapılmasının manası nedir?”

 

GAZETE SATIŞI VE ORHAN ERZURUM

Dizdar: “Sayın Erzurum’un, 2 senedir satılmayan bir yerel gazeteyi satın aldıktan sonra yaşananları asla tasvip etmiyoruz. Esnafın doğasında olan kaporasını verdiği halde ne olduğunu anlayamadığımız şekilde müdahale edilip 100 Bin TL para verilerek birileri tarafından satın alınmıştır. Şu ana kadar kimin satın aldığı resmen açıklanmamıştır. Bu olan hem esnaflık, hem insanlık adına en kibar tabirle edepsizliktir. Hedef, Sayın Erzurum üzerinden MHP’dir. Gaye MHP’nin bir yerel gazeteye sahip olmasını engellemektir.

ÇAN KULESİ

Dizdar: “Biz Çan Kulesi’nin bir an önce kaldırılmasını istiyoruz. Yeniden düzenleme yapılan Osman Ağa Meydanı’na (Keşap Durağı) yakışmamıştır. Giresun’un kendi milli değerleri varken, tarihin tozlu sayfalarına karışmış olan ‘Pontus’u simgeleyen bir Çan Kulesi’nin yapılması uygun olmamıştır. Olayın tarihini bilseler, bu Çan Kulesi’ni dikmezlerdi.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?