MHP’li Önal: “iyi parti sağda birliği sağlayacak”

MHP’li Önal: “iyi parti sağda birliği sağlayacak”

İYİ Parti kurucularından,Espiye Eski Belediye Başkanı İbrahim Önal, Sedat Karakaya’ya konuştu.

İYİ Parti’nin Giresun İl Başkanlığı binasında ilçe başkanlarının tanıtım toplantısının ardından yaptığı açıklamada, benzetmeler yaparak yeni kurulan partiyi yorumladı. İYİ Parti’nin yanındaki kadronun  mükemmel bir kadro olduğunu vurgulayan Önal,merkez sağda birlik açısından ülkenin İYİ Parti’ye ihtiyacı olduğunu söyledi.Önal:

“Türkiye’de ülkemizin geldiği son nokta itibariyle sağda birliğe bir ihtiyaç vardır.Bu ihtiyacın açığını Meral Akşener hanımefendi,İYİ Parti ile iyi bir ekiple yola çıkarak kapattığı kanaatindeyim.Bu tabi sosyolojik bir olay gibidir.Eğer bir yerde çatı var ise çok da müthiş bir derecede yağmur varsa insanlar yağmurdan korunmak için çatının altına gider.

İYİ Parti bu konumdadır. Türk Milleti’ni ve insanını bu çatının içerisine alabilecek, yağmurdan fırtınadan kuzeyin sert rüzgarlarından, güneyin kavurucu sıcaklarından koruyabilecek güçte ve nitelikte bir partidir.

İYİ Parti’nin yanındaki kadro mükemmel bir kadro.Türk siyasetinin içerisinden gelen iyi yetişmiş, Türkiye’nin şartlarını, sorunlarını  iyi bilen ekiple yola çıkmış bir partidir. Ve ben bu işin başarılı bir şekilde yürütüleceği kanaatindeyim. Başarmak zorundayız,aksi halde Allah korusun!şeklinde konuştu.

Kuruluşundan bu yana tartışma konusu olan isim ve logo  tartışmalarına da açıjklık getiren Espiye Eski Belediye Başkanı İbrahim Önal: “İyi’nin öncelikle tarihi köklerine bakmak lazım.Tarihi köklerinde Anadolu Selçukluları vardır.Tarihe çıkışın başlangıç noktasıdır.Bu vesileyle İYİ Parti’de Türk siyasetinde yeni bir başlangıç yapacaktır.Zaman zaman eleştiriler veya özeleştiriler olabilir bunlara her zaman müsamaha göstermek gerekir.Yani her zaman eleştiriye açık olmak lazım.Bunlar zaten demokrasinin içersinde gayet normal durumlardır,hoş karşılamak lazım diye düşünüyorum” diyerek yanıtladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?