‘MİLLET BAHÇESİ YAPACAK FİRMA KONKORDATO İLAN ETTİ’

‘MİLLET BAHÇESİ YAPACAK FİRMA KONKORDATO İLAN ETTİ’

CHP Giresun Merkez İlçe Başkanı Murat Bektaş,Millet Bahçesi ihalesini alan firmanın ortadan kaybolduğunu öne sürdü.

Bektaş, “Bilindiği gibi 09.07.2021 tarihinde yapılan ihale ile Giresun Atatürk Stadyumu’nun yıkılarak yerine millet bahçesi yapımı işi 28.4 milyon TL bedelle  bir iş ortaklığına verildi.

İhaleyi alan şirketler Atatürk Stadyumu’nu yıktıktan sonra ortadan kayboldu.

Hangi proje olursa olsun, hangi kurum tarafından yapılırsa yapılsın her projeye kendi resmini ekletip reklam yarışına giren söz verdik yapıyoruz diye algı yapan yerel siyasetçilerimizden ise ses soluk çıkmıyor. Biz reklam peşin hizmet taksitle diye boşuna söylemiyoruz.

Halkımızı biraz aydınlatalım.

İhaleyi alan firma Erzurum 2. Organize Sanayi Sitesi’nde yaptığı fabrikaların 1,5 yıl içinde yıkılmasından sonra tamiri için yeniden para ödenerek devletin 11 milyon TL zarara uğramasına rağmen hesap sorulmak yerine  korunan bir firmadır.

Kahramanmaraş Elbistan’da TOKİ ihalesini alıp 130 işçiyi ortada bırakan  43 Milyon TL’lik Adana 5 Ocak Stadyumu’nun yıkılarak Millet Bahçesi yapılması işinin altından da aynı firmanın çıktığını görüyoruz.

Firma 2 ay sonra Adana 5 Ocak Stadyumu’nun hurdasını, agrega malzemesini aldıktan sonra inşaatı bırakıp gidiyor.

Bu hikaye biraz tanıdık geldi mi?

Giresun Atatürk Stadyumu’nun yıkımıyla demirleri, hurdası, agrega malzemeleri alındıktan sonra firma ortadan kayboldu değil mi?

Bu arada adı geçen firmanın Nisan ayında Erzurum Asliye Ticaret Mahkemesi’nin 2022/192 sayılı dosyasıyla konkordato ilan ettiğini de hatırlatalım.

Böylelikle verilen zararın tazmini de büyük ihtimalle mümkün olmayacak devletin milletin zararı tazmin edilemeyecek. Kısacası yine milletin bahçesinden yandaş doydu. “Şeklinde konuştu

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?