MİLLETVEKİLİ KADİR AYDN, ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNİ ANDI

MİLLETVEKİLİ KADİR AYDN, ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNİ ANDI

AK Parti Giresun Milletvekili Kadir AYDIN, 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Zaferi’nin 105’inci yıl dönümü vesilesiyle bir mesaj yayımladı;
“Tarih boyunca yurdumuzun topraklarını namusu olarak nitelendiren Aziz Türk Milleti; vatanının müdafaası için kanının son damlasına kadar çarpışıp göğüs geren bir millettir. Tarih sahnesinde destansı mücadelesiyle anılan atalarımız, bizler için her daim övünç ve gurur kaynağı olmuştur. Milletimiz, içinde bulunduğu zaman diliminde hangi şartlar altında olursa olsun her daim zorluklarla karşılaşmış ve bu zorluklarla mücadele etmiş bir millettir. Dün 18 Mart 1915 tarihinde Çanakkale’de verilen mücadelenin ruhuyla, bugün 18 Mart 2020 yılında sınırlarımızın ötesinde verdiğimiz mücadelenin ruhu aynıdır.
Bu ruhu özümsemeyenler aynı zamanda tarihimizi inkâr ettiklerini bilmeleri gerekmektedir. Dün yurdun dört bir yanını saran ama başarılı olamayan düşman kuvvetleri, bugün içerden ve dışardan ülkemizin yükselişini baltalamak için aynı şekilde tekerrür etme gayreti içerisindedir. Bu toprakların her bir karışı ecdadımızın kanıyla sulanmıştır. Atalarımız bu toprakları nasıl düşmanlara teslim etmeyip torunlarına miras bırakmışsa, bizlerde dünün hayalini kurup yarınlarımıza göz dikmeye çalışanlardan her daim hesap sormaya devam edeceğiz. Artık dünya sahnesinde daha fazla söz sahibi olan, bölgesinde kurulan oyunları bozan ve kendi oyununu kuran özgüvenli bir Türkiye var. Bizler bu bilinçle yolumuza devam ederken, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak için azim ve gayretle çalışıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle aziz milletimizin 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Zaferi’nin 105’inci yıl dönümünü tebrik ediyor, cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları başta olmak üzere, vatanımızın için şehadete yürüyen tüm kahramanlarımızı rahmetle ve minnetle yad ediyorum.
Ruhları şad olsun!”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?