Mimarlar Odası Nihayet Proje Üretiyor

Mimarlar Odası Nihayet Proje Üretiyor

KAVŞAK SORUNU İÇİN YENİ ÖNERİ

Giresun Mimarlar Odası, ilin geleceği konusunda proje üretmeye başlayarak taktir almaya başladı.

Odadan yapılan son açıklamada Valilik önü için yeni bir eylem planı önerildi.Öneri şöyle; “Karadeniz Sahil Yolu üzerindeki İller içinde, İl Merkezine taşıt girişinin en sorunlu olduğu İl bilindiği gibi Giresun’dur.

Şehir Merkezine yalnızca Bulancak Durağı kavşağından girilebilir olması, bu bölgede trafik sıkışıklığına neden olduğu kadar çok fazla da kaza üretmektedir.

Bu kavşağın kentin doğu ve batı yakalarından gelen trafiği kent merkezine taşıması Transit ve Toplama Yol Karmaşası nedeniyle aynı zamanda Fatih Caddesi üzerinde de sıkışıklığa yol açmaktadır.

Valilik önünde yapılan dolgu alanı kullanılarak, bu bölgede oluşturulacak bir hemzemin kavşak ile Bulancak Durağı Kavşağının yükü yarı yarıya azaltılabilir.

Ekonomik olarak diğer kavşak çözümlerine göre daha düşük maliyetli olan hemzemin kavşak, aynı zamanda kentin bu bölgesindeki trafiğin merkeze gitmeden Transit Yola çıkışını sağlar.

Ayrıca bu bölgede oluşturulacak hemzemin kavşak, kentin ticari alanlarının bu bölgeye doğru genişlemesine de olanak sağlayacaktır.

Mimarlar Odası Giresun Şubesi olarak Valilik önünde yapılabilecek hemzemin kavşak önerimiz ekte sunulmuştur.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?