Müdür Gürgenci Fark Yaratmaya Başladı

Müdür Gürgenci Fark Yaratmaya Başladı

Turizm İl Müdürlüğündeki değişimden sonra hareketlilik artarken, Singapurlu kafile Giresun’a geldi.

Giresun’un  zengin kültürü, henüz bozulmamış doğası, denizi, geniş vejeteryan mutfağı  ve 4 mevsim yaşanabilirliği,  ulaşım imkanlarının gelişmesi iç turizmin yanı sıra dış turizmde de talepleri oldukça arttırdı.

Ülkenin dört bir yanından gerek münferit gerekse gruplar eşliğinde gezginleri ağırlayan ilimiz son yıllarda dış turizme yönelik yapılan çalışmalarla farklı milletleri ağırlamakta.

Son olarak; Singapur’dan Karadeniz Bölgesi’ne  gelen THY Satış Müdürlüğü , seyahat acentaları ve turizm yazarları bir gününü de Giresun’a ayırdı. Amazon Aretias Otel’de konaklayan ekip kahvaltıda Giresun’da bulunan turizmcilerle bir araya geldi. Singapur’dan gelecek olan kafilelerle ilgili taleplerin, tercih edilen turizm alanlarının neler olduğuna yönelik paylaşımların yapıldığı toplantı sonrası  İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından Giresun Kalesi, Giresun Adası ve Zeytinlik Semti’ni gezisi düzenlendi.

Turizm profesyonellerine Giresun’un turizm alanları ile ilgili detaylı bilgiler verildi. Ayrıca Giresun’daki konaklama kapasiteleri ve turizm  işletmeleri ilgili bilgi alan ekibe Giresun’la ilgili gezi rehberleri sunuldu. Yapılan geziler,  akratılan bilgiler sonunda Giresun’la ilgili tur programları örnekleri sunuldu. Şehrin yayla ve denizi bir arada kullanılmasına yönelik programlar ağırlıklı olarak isteyen ekip bunun dışında alışverişe yönelik nelerden yararlanabileceklerinin de bilgisini aldı.

THY Singapur Satış Müdürü Liza Hoıronı, gördüğü yerlerin güzelliğini dile getirdikten sonra ‘’İnsanlar çok samimi ve ilgililer’’ diye belirtti.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Gürgenci ‘’Yerli ve uluslararası fuarlara katılarak Giresun’umuzun tanıtımı için elimizden gelenin fazlasını yapmaktayız. Fuarlarda da Giresun’un yabancı tur operatörleri, doğa tutkunları  tarafından tercih edilen bir il olduğunu gözlemledik,yapmış olduğumuz bu tanıtım çalışmalarının geri dönüşünü görmek oldukça keyif verici. Bu geri dönüşlerle Giresun turizmi her geçen zaman daha yatırımlarla hakettiği noktaya gelecek ” dedi.

Giresun Kalesi’nde verilen yemek sonrasında Fındık ve fındık ürünleri alışverişi yapan ekip Giresun’dan ayrıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?