Müdüre Aydoğan İle Dobra Dobra

Müdüre Aydoğan İle Dobra Dobra

Özel Röportaj:Bahadır Alemdaroğlu

Giresun’da 720 dernek olduğunu belirten Aydoğan,Derneklerin AB’den proje alma oranlarını anlatarak” 2015 yılında 5 proje ve 2016 yılında 2 proje kattık. Toplam 7 proje kattık. Ayrıca 2013-2014 yılları arasında 7 proje kattık” diye konuştu.

Gazetemizin genç köşe yazarı ve Muhabirlerinden Bahadır Alemdaroğlu,Giresun İl Dernekler Müdüresi Nazan Aydoğan ile özel bir röportaj yaptı.Müdürlüğün çalışmalarını içtenlikle anlatan Aydoğan,Giresun’da 720 dernek bulunduğunu ve bunlardan sadece 5 tanesinin bayanlara ait olduğunu vurguladı.

İşte Alemdoroğlu’nun soruları ve Aydoğan’ın o sorulara verdiği yanıtlar;

Bahadır Alemdaroğlu: Nazan Aydoğan kimdir?

Nazan Aydoğan: Ailemde yüksek eğitim almış tek kızım. Valilikte işe başladım. Valilikten sonra 4 yıllık üniversite bitirdim. Daha sonra İl Dernekler Müdürlüğü kadrosuna girip Ordu’ya atandım. Sonrasında Giresun’a atandım. Aralık 2003 yılında İl Dernekler Müdürü oldum.

Bahadır Alemdaroğlu: İl Dernekler Müdürü olarak görevleriniz nelerdir?

Nazan Aydoğan: Sivil toplumun gelişmesine katkı sağlamak. Bunun yanı sıra siyasi partiler ve sendikalarla alakalı işleri yönetmektir

Bahadır Alemdaroğlu : Giresun ilinde kurulmuş kaç faal dernek vardır?

Nazan Aydoğan: Şu anda faal dernek sayısı 720’dir.

Bahadır Alemdaroğlu : Mevcut derneklerden kaç tane kadın derneği var? Bu derneklere bir bayan olarak pozitif ayrımcılık yapıyor musunuz?

Nazan Aydoğan : Kadın derneklerin artmasına teşvik ediyorum. İlimizde toplam 5 tane kadın derneği var.

Bahadır Alemdaroğlu : Dernekler Daire Başkanlığı’nın açmış olduğu projelere Giresun il geneli olarak kaç proje kattık?

Nazan Aydoğan : 2015 yılında 5 proje ve 2016 yılında 2 proje kattık. Toplam 7 proje kattık. Ayrıca 2013-2014 yılları arasında 7 proje kattık.

Bahadır Alemdaroğlu : Dernekler Müdürlüğümüz bünyesinde faaliyet gösteren derneklerden AB projelerinden hibe desteği alan derneğimiz var mı?

Nazan Aydoğan : Var. Ancak biz onları takip edemiyoruz.

Bahadır Alemdaroğlu : Siz İl Dernekler Müdürü olduğunuzdan bu güne kadar kurulu derneklerle çalışmalarınızı nasıl yürütüyorsunuz?

Nazan Aydoğan : Genelde birebir karşılıklı iletişim halinde çalışıyoruz. ENGEL DEĞİL REHBER OLMAK İSTİYORUZ.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?