Müftü Topcan: Camiler gönülleri birleştiriyor

Müftü Topcan: Camiler gönülleri birleştiriyor

Şebinkarahisar İlçe Müftülüğü ile Şebinkarahisar Cami ve Kur’an Kursları Yaptırma ve Yardımlaşma Derneği koordinesinde yapılacak olan Hacı Sündüz ve Elvan Turan Camisi’nin temeli dualarla atıldı.

Hayırsever iş adamı Elvan Turan tarafından yaptırılan Hacı Sündüz ve Elvan Turan Camisi’nin temel atma töreni gerçekleştirildi.

İl Müftüsü Ramazan Topcan çeşitli temaslarda bulunmak üzere gittiği Şebinkarahisar’da cami temel atma törenine katıldı.

Camilerde sunulan ilim, irfan, bilgi ve hikmetin topluma önemli kazanımlar sağladığını ifade eden İl Müftüsü Topcan, “Camilerimiz estetik mimarisiyle şehirlerimizi güzelleştirdiği gibi insanlarımızın ruh dünyalarını da güzelleştirmektedir. Mabetler insanları sadece bedenen birleştiren yerler değil aynı şekilde ruhları birleştiren, maneviyatı sağlamlaştıran, birlik ve beraberliğe katkı sağlayan mübarek müesseselerdir.

  1. asrın modern dünyasında insanoğlu manevi bir buhranın içerisindedir. Akıllı telefonlar aile bireyleri ile çocuklar arasındaki iletişimi ve komşuluk ilişkilerini de olumsuz etkilemiştir.

Camiler buhran içerisindeki insanoğlunun gönüllerine ferahlık veren yegâne mekanlardır.  Temelini atacağımız bu kıymetli mabedimizin ruh dünyamızın ihyasına vesile olmasını Yüce Rabbimden niyaz ediyorum. Caminin yapımına katkı sunan Turan ailesine ve hayırsever vatandaşlara şahsım ve teşkilatımız adına teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından İl Müftüsü Topcan’ın duası eşliğinde butona basılarak temel atma töreni gerçekleştirildi.

Temel atma törenine Şebinkarahisar Belediye Başkanı Ömer Şentürk, İlçe Müftüsü Mustafa Yılmaz, din görevlileri ve vatandaşlar katıldı.

Selçuklu mimarisinden esinlenerek Bülbül Mahallesi’nde inşa edilecek camide 240 kişi namaz kılabilecek. 120 metrekare kapalı alana sahip olacak cami müştemilatında kapalı ve açık şadırvan bulunacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?