Müftülük öğrencilere eğitim desteği sağlayacak

Müftülük öğrencilere eğitim desteği sağlayacak

Eğitim yararına “Hayır Çarşısı” kuruldu

Giresun İl Müftülüğünce Kur’an kursları, eğitim faaliyetleri ve okullarda ihtiyaç duyulan kütüphanelerin oluşturulması için kermes düzenlendi.

Giresun İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Giresun Şubesi iş birliğinde hazırlanan “Hayır Çarşısı” dualarla açıldı.

TDV Kadın Kolları Giresun Şubesi koordinesinde Atatürk Meydanında “Hayır Çarşısı” adı altında kermes düzenlendi.

Eğitim hizmetlerine destek olmak amacıyla düzenlenen kermes Kur’an-ı Kerim tilaveti ve İl Müftü Yardımcısı Yusuf Genç tarafından yapılan dua ile açıldı.

İl Müftü Yardımcısı Yusuf Genç, 3 gün sürecek “Hayır Çarşısı”nın hayırlara vesile olması niyazında bulundu.

Programın açış konuşmasını yapan İl Müftü Yardımcısı Fatih Sarıgül, “Eğitim, bir toplumun en değerli kaynaklarından biridir. Eğitim, bireylerin potansiyellerini ortaya çıkarır, bilgi ve becerilerini geliştirir, değerlerini inşa eder ve toplumsal kalkınmayı sağlar. Bu kermes ihtiyaç sahibi öğrencilerimize ve eğitim çalışmalarına destek olma amacını taşımaktadır. Burada sergilenen ürünlerin gelirleri, eğitim projelerine ve öğrencilere yönlendirilecektir. Her birinizin bu kermese katılımı ve bağışları, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın daha iyi bir eğitim almasına yardımcı olacaktır.” dedi.

“Kadın din görevlilerimiz birçok alanda örnek çalışmalara imza atıyor”

İslâm toplumunda, kadınların azim ve fedakarlıkla başlattığı birçok örnek faaliyet olduğunu anımsatan İl Müftü Yardımcısı Sarıgül, “Hanım hocalarımız, TDV gönüllülerimiz ve hayırseverlerimizin yardımları ve katkıları olmadan bu hayır çarşısı ve diğer sosyal etkinlikler gerçekleşemezdi. Hayır çarşısında görev yapan gönüllülerimize de teşekkür etmek istiyorum. Sizlerin özverisi ve gayretiyle ihtiyaç sahiplerinin yüzünde bir gülümseme oluşacak, umut yeşerecektir.

Bu vesileyle, İl Müftülüğümüz ve Türkiye Diyanet Vakfı adına kadirşinas Giresunlu hemşerilerimize, tüm bağışçılarımıza ve destek veren herkese teşekkürlerimizi sunmak istiyorum.” diye konuştu.

“İyilik yolundaki çalışmalarımız devam edecek”

Kermese dair bilgilendirmede bulunan İl Müftü Yardımcısı Özlem Gülbe, “Bugün burada gençlerimize, çocuklarımıza, geleceğimize katkı sağlamak amacıyla bir faaliyette bulunduk. Emeği geçen tüm kardeşlerime, hanımefendilere, beyefendilere, bütün görevlilerimize canı gönülden teşekkür ediyorum. Yüce Rabbim rızasına ulaştırsın, faaliyetlerimiz hayırlara vesile olsun.” dedi.

Kermese katılan Salih Bıçakçı isimli hayırsever, İl Müftülüğü ve TDV Giresun Şubesinin eğitim yararına düzenlediği çalışmalara katkı sağlamaktan memnuniyet duyduğunu belirtti.

Kermeste gözleme, sarma, tatlı, pasta, börek ve çeşitleri ile tekstil ürünleri satışa sunuldu.

Kermesin açılışına Giresun Belediye Başkan Yardımcıları Osman Öden, Şerafettin Vurgun, iş insanları, Şube Müdürü Mustafa Keskin, din görevlileri, Kur’an kursu öğreticileri ve vatandaşlar katıldı.

Giresun Müftülüğü

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?