MUHAMMED SARI’DAN KUDÜS İSYANI

MUHAMMED SARI’DAN KUDÜS İSYANI

Memur-Sen İl Temsilcisi Muhammed Sarı,Kudüs’ün sahipsiz olmadığını söyledi
Sarı”ABD Başkanı Trump göreve geldiği günden beri genelde Filistin özelde ise Kudüs ve Mescidi Aksa üzerinde yürüttüğü ve yüzyılın planı adıyla ambalajlayıp sözde barış planı diye masaya sürdüğü gayrimeşru hain planı reddediyor ve kınıyoruz.
Dolayısıyla bu bir anlaşma değil, anlaşma makyajlı savaş çağrısıdır.
“Yüzyılın Planı” denilen içerik Filistin’in küçültülmesi, Kudüs’ün bütünüyle işgal edilmesi, Filistinlilerin vatanlarından çıkarılmasıdır.
ABD ve İsrail, altmış yılı aşan kan ve zulüm devleti olarak başaramadıklarını, büyük İsrail ve yok edilmiş Filistin hayalini, şimdi de bu yolla gerçekleştirmeyi deniyorlar. Postalla, kanla olmadı, kravatla ve kalemle deneyelim diyorlar.
Bu anlaşmayı önemseyen, konuşmaya ve uzlaşmaya değer gören herkesi, Filistin’in düşmanı, Kudüs’ün satıcısı olarak tanımlıyoruz.
Hiç kimse Filistin’e el koymaya, İsrail’e yol vermeye, ABD’ye refakat etmeye yeltenmesin.
Bu coğrafya, insani değerleri herkese sunma noktasında cömert, insanlıktan nasipsiz her özneye, her devlete ve her zihniyete haddini bildirecek kadar mert insanların ve inanmışların coğrafyasıdır.
İbrahimi yaşayışın merkez coğrafyasını Hz. Ömer’den, Selahaddin Eyyubi’den, Yavuz Sultan Selim’den, Abdülhamit’ten bize miras kalan ilk kıbleyi koruma gururunu, bağımsız Filistin ve Özgür Filistinliler ile birlikte devam ettirme onurunu yaşamakta ve mukaddes bir miras olarak gelecek nesillere aktarmakta kararlıyız.
ABD ve İsrail şunu bilsin; içinde bağımsız Filistin, Özgür Kudüs ve işgal ettiği topraklardan çekilmiş İsrail kavramlarının ve bunu sağlayacak kuralların olmadığı hiçbir sözleşme, anlaşma ve plan; Ümmeti Muhammet tarafından kabul görmeyecektir.
Kudüs İsrail’in başkenti değildir. Kudüs yeryüzünün ikinci Mescidi Müslümanların ilk kıblesidir.
Yaşasın bağımsız Filistin,
Yaşasın Müslümanların onuru,
Yaşasın insanlığın barış ve huzuru güzel Kudüs.

31/01/2020 Cuma Giresun Merkez Hacı Miktat Camii Yanı Saat:13.30”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?