MUHTAR ONUR ŞAHİN DERT KÜPÜ

MUHTAR ONUR ŞAHİN DERT KÜPÜ

Alucra Muhtarlar derneği eski Başkanı ve Hacılı Muhtarı Onur Şahin, ilçedeki makinelerin eskidiğini ve köylere hizmetin aksadığını ifade ederek “Bu eski araçlarla bu kış geçmez. Ne olur bize el atılsın” dedi…

Alucra Hacılı Köyü Muhtarı Onur Şahin, hizmet eksikliği nedeniyle geçmişte Gümüşhane’ye bağlanma fikrini ortaya attığını belirterek “Amacımız başka bir şehre bağlanmak değil, hizmet için sesimizi duyurmaktı” dedi. Cici Pizza’da gazetecilerin sorularını yanıtlayan Şahin, Alucra’da muhtarlara sahip çıkılmasını isteyerek “Alucra muhtarları olarak  köye hizmet götürme niteliğimizde, makine ekipman sıkıntısı var.2 kamyon, 1 tane ekskavatör,  1 tane kepçe ihtiyacımız vardır. Biz ekonomik ömrünü tamamlamış bu makina ekipmanlarla hizmet yapamıyoruz. Arıza yapıyor  ,arızası yapılana kadar sezon bitiyor. Köylerimizde mağduriyet yaşıyoruz. Sayın Valimizden muhtarlar olarak bu sorunumuzun giderilmesini  arz ediyoruz. En azından 1 kanyon ve 1 tane ekskavatör talebimiz karşılanmasını istiyoruz. Bizim 3 yazımız var. Bu zaman  zarfında araçlar arıza verince sezon bitiyor. Hizmet edemiyoruz. Köylülerimiz karşısında mahcup oluyoruz. Bir de Şebinkarahisar, Alucra ve Çamoluk için  ortak bir kademe kurulması gerekmektedir. Bu sorunlarımızın karşılanmasını istiyoruz. Eski makinalara bakım ve arıza gideri maliyeti çok fazla oluyor. Onun için yeni makina yada 5 yaşında makina almalıyız. Bu vesile ile hepinize saygılar sunuyorum.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. Memleketi için, insanı için gecesini gündüzüne katan, hizmet için uğramadığı kapı bırakmayan değerli Muhtarımız Onur TAŞKIN’ı tebrik eder çalışma ve başarılarının devamını dilerim.

  2. Memleketi için, insanı için gecesini gündüzüne katan, hizmet için uğramadığı kapı bırakmayan değerli Muhtarımız Onur TAŞKIN’ı tebrik eder çalışma ve başarılarının devamını dilerim.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?