NBA ŞENGÜN’Ü BEKLİYOR

NBA ŞENGÜN’Ü BEKLİYOR

Giresun’dan Banvit’in yolunu tutan  ve orada gösterdiği performans ile dikkatleri üzerine çektikten sonra Beşiktaş’ın kadrosuna kattığı  Alperen Şengün, Dünya yıldızları ile oynamaya çok yakın

Bu sezon gösterdiği performansla birçok NBA takımının takibe aldığı ve NBA draft potansiyelleri listesinde 14. sıraya yükselen Alperen Şengün’ün menajeri Emrullah Atilla, “Normalde Alperen’in 2022’de NBA’e gitmesini planlıyorduk ancak görünen o ki bu sezon sonunda NBA’e gidecek.” dedi.

Atilla “Gerek Alperen, gerekse Şehmus’un bu sezon sezonunda draftlara iyi bir sıra bulma olasılığına karşın, Beşiktaş’la yaptığımız sözleşmede bu oyuncular için birinci yıl sonunda NBA’e çıkış maddesi koydurmuştuk. Yani bu oyuncular NBA’e gidecek olursa, kulüp NBA’in ödeyeceği rutin rakamı alacak.

Normalde her iki oyuncu için de 2022’de NBA’e gitmelerini planlamıştık ancak Alperen büyük olasılıkla 2021 darftları sonunda bir NBA takımı ile anlaşacak. Şehmuz Hazer’in de draft listesinde yükseleceğini tahmin ediyorum.

Fenerbahçe bu iki oyuncuya da talip, ne var ki oyuncuların önceliği elbette NBA olur. Alperen’in bazı eksikleri olduğunun farkındayız. Özellikle şutunu geliştirmesi ve bunu maçlarda da kullanmasını bekliyoruz. Şutunu geliştirmesi durumunda NBA’de daha değerli bir oyuncu haline gelir, ki şut mekaniğinde bir sorun yok. Aynı şekilde Şehmus da çok iyi oynuyor, ona da NBA’in ilgisinin daha da artacağını tahmin ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?