Ne hallere geldik

Ne hallere geldik

Eğer bir futbolcu alın terini kramponlarına kadar düşürüyorsa hak ettiğini bekler. Ucuz ve kestirme yollardan para kazanayım diyenler ise hep sönmeye mahkûmdur.
Bir futbolcu temsil aldığı formayı namusu beller. Onu zirveye taşımak adına düşler kurar. Bunun için de yağmur çamur kar kış demeden uzun yollara düşer. Tüm bunları formasını yüzünü ak etmek için yapar.
Bir futbolcunun yüreği taraftarları için atıyorsa, O futbolcu formasının hakkını vermiş demektir Ne futbolcular gördüm. Maçtan sonra hıçkıra hıçkıra ağlayan. Ne futbolcular gördü, ‘bu taraftara yakışan ne ise o olmalı’ diyen.
Gel gör ki mağlubiyetlerden sonra ağzını bıçak açmayan ve bu iş nasıl düzelecek bile denilmeyen ortamlar da gördüm. ‘Abi üç gündür uyku uyuyamıyorum’ diyen futbolcular da gördüm. ‘İdman bitse de gitsek’ diyen hatta idman bitmiş olmasına rağmen saatlerce idmana devam eden futbolcularda gördük.
Hırsından ağlayan, rakibe oyun imkânı yaratmayan futbolcu ordusu da gördük. Lakin gelinen noktada bir ha işte bu hafta olur diyeceğimiz bir maçı bile göremiyoruz. Yabancı futbolcu Giresun babasının çiftliğiymiş gibi çekip gidiyor. Adam transfer ediliyor. Sağlık olarak bir şeyi yok. ‘Ben sakatım’ diyebiliyor. Nerede oynamamış, sadece bulunsun diye alınan futbolcuları görünce de burada birileri yanlış yapıyor diyebiliyorum.
Sözün özün de ne yazarsak yazalım. Ne söylersek söyleyelim. Giresun’u terk etmeyen bu futbolcularla ellerinden geldiğince bu kötü ortamdan kurtarmaya çalışacaklarını umuyorum.
Bu işten ekmek parası kazanıyorsunuz. Şurada 4 maçımız kaldı. Ne yapılacaksa nasıl savaşılacaksa savaşın. Kazanma adına hamlelerinizi yapın. Bu şehre yazık etmeyin. Anılırken iyi ayrılın ve şu böyleydi dedirtmeyin.
Kısaca mesleğiniz çileli her türlü sıkıntıların içindesiniz. Lakin bu şehrin insanlarını da anlayın artık.
Bana soruyorlar ‘bu takımın hali ne?’ diye. Ben de onlara maça geldin mi gereken manevi desteğini veriyor musun diye soruyorum. Aldığım yanıt Hayır. O zaman konuşma hakkın da yok diyorum. Bir eğlencemiz vardı o da elden gidecek diye düşününler de var. Vah Giresunspor’um ne hallere geldin? Esen kalın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar