NE VARSA RUSYA DA VAR…

NE VARSA RUSYA DA VAR…

Arada bir kızıyor, küsüyoruz ama her şeye rağmen komşuyuz.

Ruslar bizim, biz onların vazgeçilmezi Kurtuluş Savaşı’nda yine onlar bize biz onlara sahip çıktık.

Karanlık güçler Rusya ile aramızdaki dostluğu bozsalar da iki taraf bu olaydan mağdur  oldu.

Avrupa’dan bir halt olmaz son olayda görüldüğü gibi onların dostluğuna da güvenilmez Türkiye kendine yeni kapılar açmalı ne ABD ne de AB den bir şey çıkmaz.

Türkiye ve Rusya’nın merkezde olduğu yeni bir oluşum tesis edilecek. Yeni birlikler oluşturulacaktı.

Bu yakınlaşma Avrupalıları rahatsız edecektir. Onlar ne bizden vazgeçebiliyorlar ne de umut veriyorlar. Bu millet birilerinin kapılarında yıllarca bekleyecek bir millet değildir.

Rusya ile güçlü iş birlikleri iki milletin de kazanımlarını artıracaktır. Dün uçak kazası ile ilişkilerimiz gerildi. Duysallaştık ama mantıksal hamleler yapmaktan başka çaremiz yok. Paralel terör örgütünün bir oyunu olduğu bugün ortaya çıktı şer güçleri her cephede bu milleti sıkıştırmak Hükümeti ve milleti zorda bırakmak için akla hayale gelmeyen adımlar attılar. Milletimizi uçurumun kenarına attılar.

Vatan haini olan FETÖ grubu ve destekçilerinin kurdukları bu oyunlar milletin demokrasiye sahip çıkmasıyla son bulmuş akıl ve sağduyu galip gelmiştir. Rusya ve Türkiye bir elmanın iki yarısı gibiler.

Karşılıklı kazanımlar bu dostlukları pekiştirmektedir. Birbirimize küsme naz yapma lüksümüz yoktur.

Rusya 15 Temmuzda yine bu ülkenin yanında yer almıştır. Cumhurbaşkanımıza bu mücadelede güçlü destek vermiştir. Rusya, feytullah’ın Rusya’da ki faaliyetlerini ilk durduran ülkedir. Onlar bunların ne kadar hin olduklarını görmüştür. Karşılıklı diyaloglarla kayıp edilmiş günler telafi edilecek

Güçlü bir dayanışma dünyaya ve kamuoyuna gösterilecektir. Türkiye ve Rusya arasında güçlü işbirliği diğer ülkelerinde ülkemize yaklaşmasına fırsat verecektir. Bilinmeli ki gelecek Türkiye ve Rusyadadır.

Avrupa’nın ahı gitmiş vahı kalmıştır. İki ülke arasındaki nifakçıların oyunlarını bozarak AB birliği sizin olsun bize dost birlikleri yetecektir. Ülkemizin en büyük ihraç kaynağının bu ülke olduğu unutulmamalı ekonomik ve sosyal refahımızı direk etkileyen milletler olarak zararın neresinden dönülse kar deyip dostluk bayraklarını tekrar dalgalandırmaya devam edeceğiz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?