Nihat Hatipoğlu, Özlem Özsoy’a Konuştu

Nihat Hatipoğlu, Özlem Özsoy’a Konuştu

HABER-    ÖZLEM ÖZSOY

Giresun’un Tirebolu ilçesinde düzenlenen  konferansa katılan Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu yoğun ilgiyle karşılandı.

Tirebolu Belediyesi tarafından ilçede bulunan bir halı sahada düzenlenen konferansta konuşan Hatipoğlu’nun gündeminde, şehitlik, Peygamberlerin hayatı Siyer-i Nebi ve 15 Temmuz şehitleri vardı.

Konferanstan sonra açıklamalarda bulunan Hatipoğlu, Tirebolu’da ‘da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

Vatandaşların salonu tıklım tıklım doldurması Hatipoğlu’nu gururlandırırken,bu gururu “İslam adına ve bunlar peygambere sevginin hanesine yazılacak. Bugün bizi mutlu eden sizlerin  islama olan ilgisi, fotoğraf çektirme arzuları, program boyunca dikkatli dinlemeleri gelecek hakkında bizi daha ümitli kılan göstergeler. Ben bu milleti seviyorum, bu milletin dine muhabbetini seviyorum. Anadolu Müslümanlığını seviyorum” diyerek özetledi.

NİHAT HATİPOĞLU KİMDİR?

Nihat Hatipoğlu (d. 11 Mayıs 1955, Diyarbakır), Türk akademisyen, ilâhiyatçı. Günümüzde ATV’de haftalık programları devam etmektedir. Nihat Hatipoğlu evli ve 3 çocuk babasıdır.

Diyarbakır’da 11 Mayıs 1955 tarihinde dünyaya gelen Nihat Hatipoğlu, Siirt ve Malatya’da ilkokulu tamamladı. 1975’te Uşak İmam Hatip Lisesi’ni ve Uşak Lisesi’ni bitirdi. 1981 yılında Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ni tamamladı. Aynı Fakültede Hadis Ana Bilim dalında Kur’an-ı Kerim’in Anlaşılmasında Hadislerin Rolü adlı çalışmasıyla doktor, 2000 yılında da Doçent oldu. 2012 yılında ise Profesör oldu. Şu anda Dicle Üniversitesi ilahiyat Fakültesi Hadis Ana bilim dalı Öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. 1985-1987 yılları arasında Mısır’da Arapça üzerine eğitim gördü.

İmam Hatip, Kur’an Kursları Müdürlüğü görevlerini yaptı. Şu anda Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu uzmanı olarak görev yapmaktadır.Nihat Hatipoğlu, ulusal televizyon kanallarında dini programları hazırlayıp sunmaya 5 yıl Kanal A’da program yaparak başladı. Ayrıca Ankara’da yayın yapan iki yerel radyoda (Arifan radyo, Hedef radyo) 10 yıldan bu yana aralıksız olarak haftalık yayınlarına halen devam etmektedir. 2004 yılında Ramazan ayında Flash tv’de, 2005 Ramazan ayında star TV’de Sahur programını hazırlayıp sundu. 2005 yılında Star TV’de Dosta Doğru programı sundu. 2005-2010 yılları arasında Ramazan ayı süresince Star TV’de İftar ve Sahur Programlarını sundu.

Radyo ve televizyon izleyicileri İftar ve Sahur programlarını birinci olarak seçti. Programları Türkiye’de birçok radyoda yayınlanmaktadır. Halen atv’de haftalık programları devam etmektedir. Kırk civarında yayınlanmış Kaset, CD, VCD’si bulunmaktadır. Yurt içinde ve yurt dışında seri konferansları devam etmektedir. Yazı Makaleleri, Panel, Diyanet Dergisi, İslami Araştırmalar ve benzeri dergilerde yayınlandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?