NİHAYET DOĞRU YOLU BULDULAR

NİHAYET DOĞRU YOLU BULDULAR

Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu yaptığı açıklamada liglerin ertelenip ertelenmeyeceğine ilişkin soru işaretlerine yanıt verdi.
Ankara’da Türkiye Futbol Federasyonu, Türkiye Basketbol Federasyonu, Türkiye Voleybol Federasyonu ve Kulüpler Birliği Vakfı başkanları ile bir araya gelen bakan Kasapoğlu, tüm liglerin ertelenmesine karar verildiğini açıkladı.
Kasapoğlu’nun açıklamaları şu şekilde:
“Koronavirüs pandemisinin dünyada en çok etkilediği alanlardan biri de spor. Salgının kontrol altına alınamadığı bir çok ülkede müsabakalar ya durduruldu ya da ertelendi.
Biz de ilgili tüm kurumlarımızla bu çerçevede sıkı bir diyalog halindeyiz.
Salgının mevcut koşulunun yeniden değerlendirilmesi söz konusu oldu. Bu çerçevede futbol, basketbol, voleybol ve hentbolda liglerin ileri bir tarihe ertelenmesine karar verildi.”
NİHAT ÖZDEMİR: “TARİH, YAPACAĞIMIZ ÇALIŞMALAR SONUCUNDA BELLİ OLACAK”
TFF Başkanı Nihat Özdemir, alınan kararı “Sayın bakanımızın daveti üzerine üç federasyon başkanımız ve Kulüpler Birliği başkanımız, Ankara’da çok verimli ve Türk sporuna yönelik bazı kararlar aldık. Sayın bakanımızın da söylediği gibi liglerimizi erteledik. Liglerin başlama tarihi, yapılacak çalışmalar sonrası açıklanacak. Kulüpler Birliği ile de çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bundan sonraki yol haritamızı hep birlikte tespit edeceğiz. Hedefimiz en kısa sürede liglerin seyircili olarak başlaması. Bunun için en kısa sürede çalışmalara başlayacağız. En kısa zamanda tarihleri belirleyip sizinle paylaşacağız” şeklinde değerlendirdi.
HİDAYET TÜRKOĞLU: “KARAR BİZİ MUTLU ETTİ”
TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, alınan kararı “Maçların ertelenmesini duymak bizleri mutlu etti. Kulüplerden, sporculardan isteklerimiz daha net olacaktır. Kendilerine daha sıkı bakmaları ve süreci beraber atlatacağımız ve liglerin başlayacağı süreçle karşılaşırız” şeklinde değerlendirdi.
MEHMET SEPİL: “TÜM KULÜPLERİN DESTEKLEDİĞİ BİR KARAR”
Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Mehmet Sepil, alınan kararı “Gelinen noktada sporcu, antrenör, hakem ve tüm maçın paydaşlarının sağlığı açısından bu tedbiri almak zorundaydık. Alınan karar, tüm kulüpler tarafından desteklediğimiz bir karar. Hızlı bir çalışmayla bu süreci nasıl yürüteceğimiz üzerinden kararlar alacağız. Yarın tüm kulüp başkanlarını toplantıya çağıracağım” şeklinde değerlendirdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?