NVIDIA DRIVERS HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

NVIDIA DRIVERS HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

Nvidia Driver, GeForce ekran kartı sürücüsüdür. Nvidia GeForce Game Ready Driver, Nvidia GeForce grafik kartları için en güncel sürücüdür. GeForce tabanlı ekran kartları için ekran kartınızdan tam verim almanız için önerilen bir sistemdir.

NVIDIA’NIN KISA TARİHÇESİ

Nvidia, Santa Clara, Kaliforniya merkezli bir teknoloji şirketidir. Nvidia şirketi oyunculara yönelik grafik işlemciler (GPU), mobil cihazlar, ekran kartları, ve otomotiv sektörü için yongada sistemler (SoC) üretir. Nvidia şirketinin ana grafik işlemci ürünleri ailesi olan GeForce, AMD‘nin Radeon ürünlerinin doğrudan rakibidir. Nvidia, oyun endüstrisindeki varlığını SHIELD PORTABLE, SHIELD Tablet ve SHIELD Android TV ürünleriyle genişletmiştir. Nvidia şirketinin kurucuları ise Chris Malachowsky, Curtis Priem ve Jen-Hsun Huang‘dır.

1993 yılında kurulduktan 2 yıl sonra 1995 yılında “NV1” adlı ilk ürününü piyasaya çıkarmıştır. nVidia latincedeki “N” ‘en yüksek derece’, “Vidia” ‘görüş’ anlamlarından gelmektedir. Nvidia, 2014’ten itibaren odak noktasını dört pazara hitap eden bir platform şirketi olarak değiştirmiştir. Bu dört pazar oyun, profesyonel görselleştirme, veri merkezleri ve otomotiv pazarıdır.

Nvidia, GPU üretiminin yanında yüksek performans gerektiren uygulamaları verimli olacak şekilde çalıştırabilecekleri paralel işlem yeterlilikleri sunmaktadır.

NVIDIA DRIVERS’IN PİYASADAKİ YERİ

GeForce ve NForce‘un piyasadaki başarıları son dönemlerde PC‘nin yanı sıra PlayStation ve Xbox gibi oyun konsollarına grafik işlemci imal etmeye devam etmiş ve bellek boyutlarına yaptıkları, işlem kapasitesine yaptıkları yenilikçi düşünce olarak grafik çözümlere gereksinim duyan mobil cihazların ihtiyacı için tasarlanan mobile GPU‘lar ile sektöründeki en büyük markalardan olmuştur.

NVIDIA, nvidia, nVidia, Nvidia Driver, Nvidia Drivers, Nvidia Sürücüleri, Nvidia Ekran Kartları, Nvidia GeForce, GeForce, geforce, GeForce experience, Nvidia Game Ready, Nvidia Game Ready Driver, AMD, Radeon, Nvidia Drivers indir, Nvidia indir, Nvidia güncelle, Nvidia driver güncellemeleri,

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar