O artık bir dünya lideri..

O artık bir dünya lideri..

Canikli’nin Putin’i karşılayıp ağırlayan ekibe öncülük etmesi, Giresun’da günün konusu oldu. Osman Ağa’dan sonra devletin tepesinde ikinci adamlık koltuğuna kadar gelen Giresunlu Canikli’nin daha üst görevlere getirilmesi için lobi faaliyetlerine ağırlık verilmesi öneriliyor.

Başbakan Yardımcısı ve Giresun milletvekili Nurettin Canikli’nin ,Rusya Devlet Başkanı Vilademir Putin’i karşılayan ekibe başkanlık etmesi,Giresun kamuoyunda büyük yankı yarattı.

Atatürk’ün sağ kolu olarak bilinen Osman Ağa’dan sonra Canikli’nin de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ikinci adamı olmasının tarihi benzerlik olduğu ifade edilirken,Canikli’nin bu başarısının yeni dönemde daha da büyüyeceği yorumları yapılıyor.

Canikli’nin siyasi arenadaki yükselişinin sıradan bir olay olmadığını ifade eden bazı Giresunlular, “Hizmetlerini zaman zaman över veya eksik yönlerini eleştiririz.Fakat sayın Canikli Giresun ve dünya siyasetinin önemli bir aktörü haline gelmiştir.Alucra’da dar gelirli bir aile evladı olarak dünyaya gelip yurtlarda eğitim gören bir gencin, bu noktalara kadar gelmesi ,öyle kolay bir iş değildir.Sayın Canikli’nin etrafında üniversite mezunu kişi sayısı biraz fazla olsaydı bu şehre çok büyük hizmetler yapabilirdi.Fakat 9 yılda bir tıp fakültesi hastanesi hala açılamamış ise bu sayın Canikli’nin değil etrafındaki kişilerin vizyonu ile ilgilidir.Çevresi şayet tıp fakültesi için 9 yıl ricada bulunsa idi bu hizmet olurdu.Sayın Canikli,şayet TBMM’de o kadar kişi arasından zirveye çıkıp bu ilde eleştiri alıyorsa ,biraz da şehir olarak artık aynaya bakmak lazım. Putin gibi dünya devleri  ile sayın Canikli’nin diplomatik temaslarda bulunması ileride kendisine daha büyük görevler verilebileceğinin işareti olarak görülüyor. Giresun artık Canikli’yi yıpratmak yerine AK Parti’ye Genel başkan olması için lobi yapmalıdır.

Bu tür fırsatlar 100 yılda bir oluyor. Hizmet için sayın Canikli’nin bu ildeki ekibi değiştirilmelidir.Tıp Fakültesini sayın Canikli kurdu ama buradaki ekibi 9 yılda bir hastane binası yapamadı.Tüm sorun bu ildeki ekibinin hizmet takibi ile hiç ilgilenmemesidir. Sayın Canikli ile resim çektirip hava atarak bu şehir büyümüyor. Her siyasetçi sayın Canikli’ye bir hizmet projesi sunsa Sayın Canikli’nin  bu ilde şu an heykeli dikilirdi. Canikli’nin çevresindeki kişiler halka hizmeti aksatınca halk bu defa sayın Canikli’ye sitem ediyor.Bu iş ekip işidir.Kim ne derse desin sayın Canikli artık bir dünya lideridir.Bu gerçeği görmek gerekir.Yine eleştirelim ama Sezar’ın hakkını da verelim.Bir Osman ağa bir de Canikli dünya siyasetinde bu kadar yukarıya çıkmıştır” diye konuştular.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?