OHAL Türkiye’nin Geleceği Milletin İradesini Hiçe Sayanlar İçindir.

          OHAL Türkiye’nin Geleceği Milletin İradesini Hiçe Sayanlar İçindir.

Türkiye’de olağanüstü hal(OHAL) uzatılması özgürlüklerin kısıtlanması anlamına gelmez.

Demokrasi’ye karşı tehdit, OHAL ile koruma altında devam edecek.

Bildiklerimizi bir daha hatırlayalım: mesela 15 Temmuz gecesini

Her gün şehit verdiğimiz gencecik evlatlarımız kuzularımız.

Büyük şehirlerde patlayan bombaları masun insanları öldürenleri,

 FETÖ, PKK, PYD, IŞİD, DHKP-C gibi terör örgütlerini. Bir bütün olarak birleşmelerini,

Bu saydıklarımız bu ülkede olmuyor mu? Saydığımız terör örgütleri yoksa başka ülkelerde mi?

Bu ihanet yuvalarının ortak özelliği hedeflerine ulaşabilmek için her türlü kalleşliği yapmaları ve kan dökmeleridir. Bir cinayet şebekesi gibi çalışırlar, her yere yuvalanır ve birbirleriyle bağlantı kurarlar.

Özellikle 15 Temmuz sonrasında bu kanlı yapı, bu kahpe ortaklık çok net şekilde ortaya çıktı. Birinin bıraktığı yerden diğeri devam ediyor, birin yarım bıraktığını diğer tamamlamaya uğraşıyor.

BEDELİ HEP BİRLİKTE ÖDÜYORUZ

Artık herkesin gördüğü, anladığı, bildiği bu hatırlatmayı şunun için yaptım. Terörle mücadele terör örgütünün adına, kimliğine, hedefine göre yapılmaz. Nasıl ki, hepsinin ortak hedefi bu ülkenin varlığı ve birliğini yok etmekse, mücadelede hedef de bunların alayını birden temizlemek olmalıdır. 

Türkiye’de olağanüstü hal(OHAL) kararının özgürlüklerin kısıtlanması anlamına gelmediği  ” OHAL, Kamu düzeninin ve demokrasinin korunması ve tedbirlerin etkin ve hızlı bir şekilde alınması içindir

Olağanüstü halin sağduyu sahibi insanlarımıza hiçbir zararı olmadı, aksine milli duygularımızın yeniden neşvünema bulmasını sağladı. 

Üç aydır memleketini ve milletini sahiplenen “ehli vatan” hiç kimseden, OHAL hakkında bir şikâyet geldiği vaki değildir. 

Devletimiz, kendisine yönelik tehditlere karşı önlem almak zorundadır. Bu kapsamda alınan olağanüstü hal yerinde alınmış bir karardır.

Uzatılmasında bir o kadar yerindedir.

 Kamu düzeninin korunması ve hizmetlerin etkin bir şekilde işlemesi için bu kararın alınması gerekiyordu. Burada önemli olan demokrasi ve özgürlüklerin teminat altına alınmasıdır. Temel hak ve özgürlükler kısıtlanmayacaktır. Aksine millet menfaatine yönelik ivedi tedbirler alınacaktır.

OHAL Türkiye’nin geleceği Milletin iradesini hiçe sayarak millete kurşun sıkan meclisi bombalayan FETÖ terör örgütüne mensup ve diğer ihanet çeteleri, OHAL ile alınacak tedbirler içindir.

Olağanüstü Hal (OHAL) bu milletin yabancısı olduğu bir hadise değildir.

Geçmişte 1990 yıllarda uygulanmaya başlanmıştır.
Birçok kapalı yapının “devleti ele geçirmeyi” “meşru siyaset yapma “ya tercih ettiği yıllardı o yıllar. Türkiye’nin sos yo-ekonomik yapısı ve siyasal kültürü çok değişti. 2002 sonrasında Türkiye’de siyaset itibar kazandı, halk iktidarın merkezine oturdu, özgürlük alanları genişledi, devlet halkıyla helalleşti.
Bugün halkın çok büyük bir bölümü devleti kendinden görüyor. Devleti kendi temsilcilerinin yönetmesini istiyor.

Birinci Dünya ne Balkan Savaşı ne de İstiklal Mücadelesi ile şimdiye kadar yapılan ihtilal, darbe ve muhtıraların sonucunda meydana gelen hasar ve hastalıklarına benzemiyor.

15 Temmuz ihaneti; ev ev, fert fert, bütün bir toplumun her kesimini can damarından vurduğu gibi devletin bütün kurumlarının kılcal damarlarını hallaç pamuğu gibi salladı.

Ayni şekilde siyasetinde kılcal damarlarındaki bu virüsün ve Devletteki tahribatın henüz yüzde 20’si kamuoyuna yansıyor ve esas fatura daha gün yüzüne çıkmadı.

Tahribatın tam olarak ortaya çıkabilmesi için OHAL’in en az bir yıl daha uzaması gerekir. OHAL’den rahatsız olanların endişesi bu faturanın ortaya çıkacağındandır. Belki de bu darbe girişiminden çıkan en önemli sonuç budur.

Onun için bu süreçte siyasette de OHALE devam edilmelidir.     

 

 

OHAL NEDİR?

Tabii afet, tehlikeli salgın hastalıklar veya ağır ekonomik bunalım, Anayasa ile kurulan hür demokrasi düzenini veya temel hak ve hürriyetleri ortadan kaldırmaya yönelik yaygın şiddet hareketlerine ait ciddi belirtilerin ortaya çıkması veya şiddet olayları sebebiyle kamu düzeninin ciddi şekilde bozulması, Durumlarında olağanüstü hal ilan edilmesi ve usulleriyle olağanüstü hallerde uygulanacak hükümleri belirlemektir.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?