OKUSAL’DAN ATTAR’A TAM DESTEK

OKUSAL’DAN ATTAR’A TAM DESTEK

Seçim öncesi heyecan sürüyor.

Köşe yazarlarımızdan Emekli Savcı Ali Okusal,Rektör Aygün Attar’a tam destek verdi

Okusal” Giresun Üniversitesi Rektör adayları yerel medyada tartışılmakta ve bazıları tarafından olaya adayların siyasal kimlikleri veya siyaset kurumuna yakınlıkları ile bakılmaktadır.

Bu doğru bir yaklaşım tarzı değildir,Rektör seçilecek kişinin ideolojisine ve siyasal kimliğine değil,Rektörlük gibi önemli bir makama yakışıp yakışmayacağına bakmak gerekir.

Yani burada Rektör seçilecek kişinin tarafsız bilim adamlığı, donanımı, toplumda ve bilim dünyasında uyandırdığı saygınlık duygusu gibi kriterlere,kısacası seçileceği makam için gereken liyakate sahip mi buna bakmak gerekir.

Tarafsız ve objektif bir gözle bakıldığında, mevcut Rektör sayın Prof Dr Aygün Attar’n Rektörlük için aranan liyakate sahip olduğu görülmektedir.

Çünkü yapılanlar yapılacakların teminatıdır. Bu bağlamda sayın Attar görevde bulunduğu dönemde gerek yurt içinde gerekse uluslar arası çapta Giresun Üniversitesini en iyi Şekilde temsil etmiştir,hakkını teslim etmek gerekir.

Otuz binden fazla öğrencisi bulunan Giresun Üniversitesinin kısa bir geçmişi olmasına rağmen öğrenciler tarafından çok tercih edilen ve kontenjanı dolu olan Üniversiteler arasında yer almasında hiç şüphesiz sayın Attar’ın büyük etkisi vardır.

Burada onun adamı bunun adamı gibi gelip geçici durumlara değil,İlimizin geleceği için büyük önem taşıyan Üniversitemizin kim tarafından daha iyi noktalara taşınacağına bakmak gerekir.”dedi

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?