‘Ölüm kapanı’ gibi direkler iki evi tehdit ediyor!

‘Ölüm kapanı’ gibi direkler iki evi tehdit ediyor!

Akyüz Ailesi, Giresun Valisi Hasan Karahan’a seslendi.

 

HABER:SEDAT KARAKAYA

FOTOĞRAF:ERHAN AYDIN

Giresun merkeze bağlı Kemaliye Köyü Ayınca Mahallesi’nde yaşayan Akyüz ailesi  bir yıldır devlet yetkililerine sesleniyor.

Aytekin ve Mehmet Akyüz ailelerinin evlerinin orta yerinde bulunan elektirk ve telefon direkleri  devrilme tehlikesiyle karşı karşıya dururken,mağdur aileler de yardım istedi.Önceki yıl yağan kardan dolayı direklerin devrilme durumuna geldiğini ifade eden  mahalle sakinleri,köy muhtarı Tülin Şenel başta olmak üzere AKSA yetkililerinin de konuyu çözüme kavuşturamadıklarını söyledi.Elektrik tellerinin direğin devrilecek duruma gelecek kadar eğilmesiyle tellerin ağaçların üzerine değerek gittiğini söyleyen mahalle sakinlerinden Mehmet Akyüz sitemlerini dile getirdi.

Akyüz,”Elektrik faturasının zamanı elince bir günlük gecikmeyi affetmeyen devleti köyüme davet ediyorum.Burada hayatımız söz konusu ve bizimle ilgilenen hiçbir yetkili yok.Direkler yan yatıyor ve bir yıldır biz sesimizi duyurduğumuz halde hiç bir olumlu cevap alamıyoruz.Hep geleceğiz diyerek bizleri oyalıyorlar, yoksa illa ki bir can mı gitmeli? Bunu mu istiyorlar. Ben Sayın Valimiz Hasan Karahan’ın buraya gelip bu sorunu çözmesini istiyorum”dedi.

Mehmet Akyüz’ün eşi Sevim Akyüz’de hayatlarının tehlikede olduğunu belirterek,”Bizim buradan başka gidecek yerimiz yok.Bu olay var diye köyden de göçüp gidemeyiz.Bizde sonuçta insanız ve sizin de gördüğünüz gibi evimiz,evimize yakın eklentiler ve kısacası canımız malımız tehlikede.Bu direği bir rüzgar devirse yangın çıksa yok olup gideriz.Yetkililerden acil çözüm bekliyoruz”dedi.

Köy muhtarı başta olmak üzere AKSA’ya gittiklerini durumu edeb-i lisan çerçevesinde dilekçe yazarak anlattıklarını ifade eden Aytekin Akyüz ise 33 haneli mahallede bu sıkıntının aşılamadığına anlam veremediğini savundu.

Akyüz,”Elektrik ve telefon direklerinin kabloları da açıkta.Bizler kendi imkanlarımız doğrultusunda kopan telleri bağlamaya çalıştıklarını,kimi zamanda odun sırıklarıyla telleri,yerden yüksek yere tutturmaya çalıştık.Kar yağdığında buralarda hemen her gün elektrik kesiliyor.Hatta bir keresinde düşen teller komşumuzun evinde yangına sebep oldu.Kendi imkanlarımızla söndürdük.Ama şimdi bu mahallede canlarımızı ve  mallarımızı tehdit eden bu olaya kaderimiz deyip susacak mıyız.Hak mıdır?”diyerek sert çıktı.Akyüz ailesinin düşme tehlikesi geçiren ölüm kapanıyla sınavı devam ederken,köy muhtarı ve AKSA yetkililerinin verecek olduğu yanıt merak ediliyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?