ÖNAL’DAN, AKŞENER’E TAM DESTEK

ÖNAL’DAN, AKŞENER’E TAM DESTEK

İyi Parti Olağanüstü Kongreye Gidiyor

20-22Temmuz tarihleri arasında Afyonkarahisar’da İYİ Parti İstişare Çalıştayına katılan İl Başkanı İbrahim ÖNAL,çalıştay dönüşü bir basın açıklaması yaptı.

Afyon’daki çalıştayın çok faydalı ve olumlu geçtiğini belirten Önal şunları söyledi:

“Genel Başkan Yardımcıları,GİK Üyeleri,milletvekilleri, kurucular kurulu üyeleri ve il başkanlarının katıldığı güzel bir çalıştay yaptık.Sayın Genel Başkanımızın başkanlığında yürüttüğümüz çalışmalarımızda 24 haziran genel seçiminin her yönüyle geniş bir değerlendirmesini yaptık.

Başarılı ve başarısız olduğumuz konularla ilgili tespitler yaptık ve önerilerde bulunduk. Herkesin fikirlerini açık yüreklilikle beyan ettiği,samimi ve objektif bir çalışma oldu. Partinin yol haritasında hiçbir sapma yoktur.

İYİ Parti kurulduğu günkü söylemleri ve ilkeleriyle yoluna devam etmektedir. Önümüzde bir yerel seçim var. Bu yerel seçim öncesinde stratejilerimizi daha sağlam belirlemek için cesur yüreğinden ve ilkeli duruşundan hiçbir zaman şüphe etmediğimiz Genel Başkanımız Sayın Meral AKŞENER hanımefendi,Türk siyasetinde görülmem iş bir hamle yaparak olağanüstü kongre kararı almıştır.Bu bir istifa falan değildir.

Sayın Genel Başkan görevinin başındadır.Yerel seçimler için kan tazelemek, yönetim kadrolarında belli revizyonlar yapmak ve partiye yeni katılımlar sağlamak amacıyla yapılmış son derece demokratik bir karardır ve çok yüreklice alınmış bir karardır.Onlarca seçim kaybetmiş ama hala koltuğa sarılıp kalmış birtakım insanlara ders mahiyetinde bir karardır. Meral Hanım twitter hesabından aday olmayacağını beyan etse de tüzüğün bize verdiği bir hak var ve biz il başkanları olarak bu hakkı kullanacağız ve sayın Meral AKŞENER’i gerekli imzaları toplayarak tek başına genel başkan adayı olarak kongrede aday göstereceğiz. Sayın genel başkanın da buna kayıtsız kalmayacağını ve tekrar genel başkan olacağını düşünüyorum.Bu hareket Meral Hanımın önderliğinde vücut bulmuş ve halkla buluşmuş bir hareket. Meral Akşener’siz bir İYİ Parti düşünülemez. Biz de İYİ Parti Giresun İl Teşkilatı olarak Meral Akşener’in devamından yanayız. Bu bir Olağanüstü kongredir, bir önceki delegelerin katılımıyla gerçekleşecektir dolayısıyla da il teşkilatları için herhangi bir kongre süreci gibi bir durum yoktur. Kongre sonrası tüm enerjimizi yerel seçimler için seferber edeceğiz.Bu nedenle olağanüstü kongre kararının partimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?