ORDU GİRESUN’U 3’E Mİ KATLIYOR?

ORDU GİRESUN’U 3’E Mİ KATLIYOR?

Giresun ile komşu iller arasındaki makas giderek açılıyor. İlimizde ki çoğu siyasi partide sadece taht veya makam hesabı yapılması ve ilin geleceği için çoğu oda veya dernekte proje üretilmemesi üzüntü yaratırken, Cumhurbaşkanı Erdoğan’nın bu ilde yeni bir yapılanmaya gitmemesi halinde, mevcut yatırımların da komşu illere kaçma riski giderek artıyor.
Öte yandan Giresun, Güney Çevre yolu için herhangi bir adım atmazken, Ordu bu projeyi bitirme aşamasına getirdi. Ordu Olay Gazetesi bu müjdeli haberi dün manşete taşırken, ilimizde ise Gümrük binasının açılıp açılmayacağı tartışmaları, gündemin ana konusu olmayı başarabiliyor.
PARTİLER VE ODALAR NİÇİN VAR?
Ordu Olay Gazetesi’ndeki haberi okuyan çoğu Giresunlu ise “Artık komşu illeri eleştirmeyi bırakalım. Ordu’da da CHP’li Seyit Torun ile AKP’li eski Bakan İdris Naim Şahin bu projenin temelini atıp tarihi hizmete imkan sağladılar. O dönemde sayın Hurşit Yüksel’e sahip çıkılmadı. Bulancak Durağı’na bir üst geçit zor muydu? Gümrük Binası’na gösterilen ilgi bu projeye niye gösterilmedi. Sayın Erdoğan bu ekipler yüzünden bu ilde 2 defa yerel seçimi kaybetti. Artık proje üretecek kadrolar lazım. Giresun’da herkesi kucaklayacak ve proje üreten; Hasan Turan, Turhan Alçelik, Aytekin Şenlikoğlu, Ayhan Akten, Murat Kılıçaslan, Serdar Demirkan, Emrah Altıyaprak gibi yeni yüzler lazım. Bu ili, uzun süre idare edenler acaba Ordu ve Trabzon’u niye görmüyor. Ordu’da 2 ilçenin nüfusu, bizim merkez ilçe nüfusunu,18 yılda nasıl geçti. Bu ilde proje ve hizmet üreten kadrolar niye kurulmuyor? Koskoca şehir uzaktan kumanda ile idare edilirse, ancak bu kadar olur. Biraz halka inecek, sorunları dinleyecek yeni yüzler lazım. Recep Yakar gibi hizmet takibi yapacak kişiler niye milletvekili yapılmadı? Ertuğrul Melikoğlu gibi atak kişiler niye milletvekili yapılmadı. Artık milletvekili kadrosu da revize edilmeli. Sabri Öztürk dışında halk ile diyalog kuran kaç isim var. Kim siyasilere kolay ulaşabiliyor. Sayın Erdoğan 3 ili, kıyaslasın ve ona göre kurulan kadroların performansına bir göz atsın” diye konuştular.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?