Ortalık Toz Duman

Ortalık Toz Duman

Bulancak’ta ki saldırı ile ilgili sessizliğini bozan Başkan Yakar,hem CHP, hem de AKP içinde kendine muhalefet eden gruplara karşı konuşarak” Kahvehanede yaşanan ve “Evet” diyenlere karşı yapılan saldırı karşında vatandaşın değil de CHP söylemlerinin yanında saf alan içimizdeki Hollandalıları da ibretle izliyoruz.”dedi .

 

Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, Bulancak’ta CHP kafilesinin halka saldırdığını ve olayla kendisinin uzaktan yakından bir ilgisinin olmadığını açıkladı.

 

Ülke gündemini birkaç gündür meşgul eden olayla ilgili CHP saflarında yer alan AK Partilileri de  sert sözlerle eleştiren Yakar”İçimizde ki Hollandalıları ibretle izliyoruz!.Kahvehanede yaşanan ve “Evet” diyenlere karşı yapılan saldırı karşında vatandaşın değil de CHP söylemlerinin yanında saf alan içimizdeki Hollandalıları da ibretle izliyoruz. Bana karşı olan husumetlerini her fırsatta karşı tarafta saf almakla taçlandıranlar, milletimizin gözünden kaçmamaktadır. Bu duruş Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, hak davasına, ülkemizin dirilişine ihanet duruşudur.”dedi

Yakar şunları söyledi:

 

“Kimse Bulancak halkına yobaz diyemez!

Değerli hemşerilerim; Birkaç gün önce Bulancak ilçemizde yaşanan talihsiz bir olayın şahsıma fatura edilmesi paranoyak bir bakış açısıdır. CHP Milletvekili Sayın Bülent Bektaşoğlu ve çevresindekilerin açık açık isim vererek şahsımı hedef alan beyanatları ise akla ziyandır, hayal ürünüdür. Olayın kurgu olduğunu, kameraların hazır olduğunu ve olayın arkasında benim olduğumu belirten Bektaşoğlu, sözlerini ispatlamakla yükümlüdür. Aksi takdirde müfteri durumundadır.

Kahvehanede anlık yaşanan talihsiz bir olayın cep telefonuyla çekilmesi ve kamuoyuna yayılması sonucunda özür dilemesi gerekenlerin, bu işi senaryo ve komplo diye tanımlayarak bizleri zan altında bırakacak açıklamalarla olayı örtmeye çalışması tek kelime ile hezeyandır.

Benim hemşerilerimi kimse oyun kurmakla, öldürücü silahlarla saldırmakla ve yobazlıkla suçlayamaz. Bulancak halkına kimsenin iftira atmasına müsaade etmeyeceğiz. Videoda her şey çok açık görünmekte, vatandaşımıza yapılan saldırı apaçık sergilenmektedir. Olay yargıya intikal etmişse her şey ortaya çıkacaktır. Bu iftiralar karşısında bizlerde hukuki haklarımızı sonuna kadar arayacağız. İsmimi kullanarak bu oyunu şahsımın kurguladığını iddia eden Bektaşoğlu ve yakınları içinde hukuki süreç başlatılacaktır.”

Madem mağdurdunuz neden yayın yasağı getirttiniz?

Bektaşoğlu ve çevresindekiler saldırıya uğradıkları yalanına sığınarak mağdur edebiyatı yapıp, bizleri suçlayan, Bulancak halkına yobaz diye hakaret edenler neden olay akşamında yayın yasağı getirtmişlerdir? Madem saldırıya uğradılar, mağdurlar bırakın herkes izlesin ve kararını versin. Bırakın, videoda kim kime saldırmış kim duvarlara çarpa çarpa darp edilmiş görülsün. Videoda Bektaşoğlu’nun yanında ki şahısların vatandaşa vurmak için nasıl saldırdıkları ortadayken olayın sonundaki bir kareyi alarak “Saldırıya uğradık” haberleri paylaşmak bunu da bize yıkmak ne Bektaşoğlu’nu nede CHP’yi aklamaz. Sayın Bektaşoğlu’nun mecliste sergilediği saldırgan davranışlarla milletvekillerine saldırmasını da biz mi organize ettik?

Bu zihniyete ve bu zihniyetin vesayetine son vermek için 16 Nisan milat olacaktır. Halkımız kendini “Hayır” demediği için duvarlara çarpanlardan hesabını sandıkta soracaktır.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?