OSB seferberliği..

OSB seferberliği..

Vali Harun Sarıfakıoğulları,  Bulancak ilçemizde bulunan 2. Organize Sanayi Bölgesinde incelemelerde bulundu.

  1. Organize Sanayi Müdürü Mete Bahadır Yılmaz’dan alt yapı çalışmaları ve imalatları hakkında bilgi alan Vali Sarıfakıoğulları, bölgede faaliyet gösteren kuruluşları ziyaret etti.

İlk olarak Molla Tekstili ziyaret eden Vali Sarıfakıoğulları, Molla Tekstilin sahibi Şaban Bilgin’e açılış ruhsatını vererek, hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Ardından yerli üretimin desteklenmesiyle ilgili palet üretimi yapan Karaibrahimoğlu Şirketler Grubuna ait bioak firmasını ziyaret eden Vali Sarıfakıoğulları,  palet üretimini yerinde inceledi. Benzer üretim tesisi olan Alternatif Enerji’de de incelemelerde bulunan Vali Sarıfakıoğulları, yetkililerden bilgi aldı.

Yakın zamanda faaliyete başlayan ve ilk etapta 300 ikinci etapta da yıl ortasında 600 kişi istihdam edecek Uniteks Tekstil Firması ile yine Bulancak’ta faaliyetini sürdüren yaklaşık 10 yıldır konveyör imalatı yapan Sarıgöller Tesislerinin üretim ve pazarlama bölümleri ile ar-ge birimlerini gezerek incelemelerde bulunan Vali Sarıfakıoğulları, ilimiz ekonomisine ve istihdamına katkı sağlayan tesislerin kurulmasının son derece memnuniyet verici olduğunu söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?