OSB yolu böyle mi olmalıydı?

OSB yolu böyle mi olmalıydı?

Erdoğan yatırımcı çekmek için teşvik üstüne teşvik kanunu çıkarıyor ama 35 yıllık OSB’de hala stabilize yol kullanıyor. Bu ilin yetkilileri, şayet Sayın Erdoğan’ın izinde iseler niye OSB yolu 15 yıldır betonlanamıyor. Yatırımcıları bu kadar dışlamak ve kaderine terk etmek, işsizlik sorununu çözer mi?

Giresun birinci Organize Sanayi Bölgesi yolunun hala yapılmaması, hem yatırımcıyı hem de müşterileri adeta isyan noktasına getirdi. Yaklaşık 35 yıl önce temeli atılan ve çok sayıda firmanın faaliyet gösterdiği OSB’de yolların önemli bir bölümünün hala toprak olmasına anlam verilmezken, OSB Yönetiminin ve milletvekillerinin, bu soruna çare bulmaları bekleniyor.

Bazı vatandaşlar ise işçilerin ve halkın stabilize yollarda çile çektiğini ifade ederek; ”Devletimiz bu yolu yapacak güçtedir.Yeter ki bunu projelendirilip Ankara’ya iletmek olmalıdır.Yüzlerce insan bütçeden maaş alıyor ama bu yol ile ilgilenen niye yok.Sayın Erdoğan teşvik yasası çıkarıyor ama yatırımcıya kim sahip çıkıyor.Hangi firma bu şartlarda gelip bu şehre yatırım yapar.Sayın Erdoğan’ın gayretine yereldekiler de iştirak etmelidirler.OSB’de aylık kontroller niye yapılmıyor.3  bin işçi çalıştıran 10 fabrika kurulsa bu şehir nefes alır.Bu çok yanlış” diye konuştular.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?