Öz: “Ak Parti partizanca atama yapıyor”

Öz: “Ak Parti partizanca atama yapıyor”

MHP İl Başkanı Müjdat Öz, “Kamuoyunda Fetö’den boşalan bu makamlara Mhp kökenli isimlerin atandığı iddia edilmekte ise de, iktidar yetkisine sahip Ak Parti yetkilileri tüm uyarılarımıza rağmen atama ve işe alımlarda partizanca davranmaya devam etmektedir”şeklinde konuştu.

MHP İl Başkanı Müjdat Öz,AK Parti’nin partizanca atamalar yaptığını öne sürdü.

Yazılı bir açıklama yapan Öz”15 Temmuz darbe kalkışmasının ardından oluşan milli birlik ve beraberlik ruhunu devam ettirmek ve devlet kurumlarımızla olan diyaloğu geliştirmek amacıyla ilimizdeki resmi kurum amir ve müdürlerine ziyaretlerimiz devam etmektedir. Bu ziyaretlerimiz sırasında özellikle; darbe kalkışmasının ardından devlet kurumlarındaki Fetö’den boşalan makamlara yapılan atamalarda insanların hangi partiden olduğuna değil, liyakatli olup olmadığına bakılması gerektiğini vurguluyoruz. Kamuoyunda Fetö’den boşalan bu makamlara Mhp kökenli isimlerin atandığı iddia edilmekte ise de, iktidar yetkisine sahip Ak Parti yetkilileri tüm uyarılarımıza rağmen atama ve işe alımlarda partizanca davranmaya devam etmektedir.”dedi

Öz şöyle konuştu:

“Fetö isimli terör örgütü yıllardır devletin kılcal damarlarına kadar girmiş, özellikle 15 yıllık Ak Parti iktidarında önlenemez bir hızla devlete sızmıştır. Ak Parti bu terörist örgütün devletin önemli mercilerine gelmelerinde önlerini açmış, bu örgüt mensupları ise bulundukları makamlarda Mhp kökenli arkadaşlarımıza açıkça zulüm etmişlerdir. Geçmişte her fırsatta Fetö konusunda Ak Parti iktidarlarını uyarmış olduğumuz halde, o günlerdeki uyarılarımız karşısında dönemin hükümet sözcüleri alaylı şekilde açıklamalar yapmışlardır. Mhp olarak o günleri ve iktidar yetkililerinin alaycı açıklamalarını unutmuyoruz. 17 – 25 Aralık ve son olarak 15 Temmuz olaylarından sonra Mhp’nin tüm uyarılarında haklı olduğu net olarak ortaya çıkmıştır. CIA destekli bu yapı maalesef askeriye, emniyet, istihbarat ve yargı başta olmak üzere ülkedeki tüm kurumlara sızmış ve devlet kurumlarımızı zaafiyete uğratmıştır. 15 Temmuz sürecinden sonra devletimiz bu yapıyla mücadele etme gayretine girişmiş ise de, devlet kurumlarındaki bu mücadeleyi ve Fetö temizliğini MHP olarak yeterli görmüyor ve artırılarak daha derinlemesine yapılması gerektiğini düşünüyoruz. Zira, henüz üst düzey bürokrasi ve özellikle Fetö’nün siyasi ayağıyla ilgili net bir sonuç kamuoyuna sunulmuş değildir. Hal böyle iken birilerinin bu işi sulandırarak, Fetö’nün devlette işgal ettiği kadroların yerine Mhp’li isimlerin atandığı şeklindeki iddiaları asılsız olup; Ak Parti atamalar noktasında eski huyundan vazgeçmemekte ve atamalarda liyakat aramak yerine atanacak isimlerde halen partizanlık aramaktadır. Bu olumsuz durumun bir an önce değişmesini ve Yenikapı’da oluşan milli birlik ve beraberlik ruhunun yıpratılmadan artırılarak devam ettirilmesini arzuluyoruz.”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?