ÖZBAYRAM KALICI ÇÖZÜM İSTİYOR

ÖZBAYRAM KALICI ÇÖZÜM İSTİYOR

Gündem Gazetesi’ni ziyaret ederek yetkilileri göreve çağıran efsane berber Harun Özbayram, “Onlarca canlı açlıktan kıvranıyor. Bu çağda buna çare yok mu?. 2 kilo yem gönderip gidiyorlar.” Dedi.

Batlama Vadisi’nin saygın esnaflarından Harun Özbayram, yörede ki sokak hayvanlarının açlığa terk edildiğini iddia ederek yetkilileri göreve çağırdı. Gündem Gazetesi’ni ziyaret ederek yaşadıklarını anlatan Özbayram, “Ben 40 yıllık esnaflıktan sonra köyümde yaşamaya başladım. Fakat bizim Batlama yöresinde ciddi şekilde sahipsizlik var. Geçen ay Valiliğe geldim. Sokak Hayvanlarının ve yavruların karda kışta açlık çektiğini söyledim. Ama bana çok az miktarda hayvan yiyeceği gönderdiler. 1-2 günde o yem bitti. Bu hayvanlar ayda bir defa yemiyor ki. İnsan gibi her gün acıkıyor.” dedi.

Özbayram, “Minik yavrular var. Ben emekli bir insanım. Kendi cebimden sürekli harcıyorum ama ortalık pahalılık kaynıyor. Gücüm kadar zaten yapıyorum. Bu hayvanların sahibi kim?. Hepsi can. Çoğu zaten hasta olmuş. Sayıları bazen 20-25 tane oluyor. Bu kadar köpeği köylü nasıl bakacak. Osmaniye Köyü sakinleri olarak buradan yetkilileri göreve çağırıyorum. Benim lakabım “BERBER HARUN”. Bu ilde ömrüm esnaflıkla geçti ama sesimi duyuramıyorum. Çözüm bulması gerekenler 2-3 kilo mama gönderiyorlar, 2 öğünde bitiyor. Sonra arayan soran yok. Bu çağda biz millet olarak, bize emanet edilmiş bu hayvanları doyuramıyor muyuz?. Artık sesim duyulsun. Biz kalıcı çözüm bekliyoruz. Bu ilde bu işlerle ilgili yetkili kim?. O yetkili rica ediyorum gelip Osmaniye Köyü’ndeki hayvanların halini bir gördün” dedi. Haber : Mustafa Cici

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?