ÖZ’DEN, COŞKUN VE KARAMAN’A DESTEK

ÖZ’DEN, COŞKUN VE KARAMAN’A DESTEK

ÖZ: “YÖK Kararı bozdu”

Eğitim Bir Sen Giresun Şube Başkanı Mustafa Öz,  Giresun Üniversitesi Rektörü Aygün Attar’ın üyelerimiz Prof Dr. Cevdet Coşkun ve Yrd. Dr. Oktay Karaman’a verdiği aylıktan kesme cezalarının YÖK disiplin kurulu tarafından kaldırıldığını söyledi.

Öz, yaptığı açıklamada, GÜNİDER yöneticileri hakkında rektörlük tarafından, derneğin web sayfasında 4 Eylül 2014 tarihinde yayımlanan bir basın bildirisi nedeniyle idari soruşturma başlatılmış akabinde de aylıktan kesme cezası verildiğini belirtti.

Kararın YÖK tarafından iptal edildiğini kaydeden Öz,”Konu ile ilgili olarak daha önce yaptığımız basın açıklamasında “Giresun Üniversitesi Rektörlüğünün, GÜNİDER’ in yönetim kurulu üyelerine açmış olduğu bu disiplin soruşturmasının sivil toplumun sesini kısmaya ve düşünceyi ifade etmeyi engellemeye dönük haksız ve hadsiz bir girişim olduğunu ve bu tür girişimlerin hedefledikleri amaçlarına ulaşamayacağını ifade ederek her türlü hukuki haklarımızı kullanacağımızı” belirtmiştik. Eğitimciler Birliği Sendikası Giresun şubesi olarak üyelerimiz Prof Dr. Cevdet Coşkun ve Yrd. Dr. Oktay Karaman’ın YÖK disiplin kuruluna itiraz etmelerini sağlayarak sendika avukatımızın müdahil olması sonucu verilen haksız ceza disiplin kurulunda kaldırılmıştır. Cezanın kaldırılmasında imzası bulunan YÖK yüksek disiplin kurulu üyelerine teşekkür ederiz. Üniversite yönetimi hukuki dayanaktan yoksun keyfi ve çalışanların motivasyonunu bozan bu tür uygulamalardan vazgeçmelidir.  Eğitim Bir Sen olarak uğrayabileceği haksızlıklar karşısında üyelerimizin ve  kamu çalışanlarının hukuki ve idari haklarının sonuna kadar takipçisi olacağız”

oktay karaman

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?