Öz’den, Sert Sözler

Öz’den, Sert Sözler

MHP’nin bitmeyeceğini belirten Öz,önemli mesajlar verdi.

MHP Giresun İl Başkanı Müjdat Öz,Genel Başkan Bahçeli’ye haksızlık yapıldığını öne sürdü.

Öz”Genel Başkanımız sayın Devlet Bahçeli beyin geçen hafta Pazartesi günü düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamalardan sonra malum kesimler yine harekete geçmiş, açıklamaları çarpıtmak gölge de bırakmak ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin izlediği politikaları eleştirmeye hatta daha da ileri giderek hakarete başlamışlardır. Bizler bu duruma şaşırmamakla birlikte amaçlarının ve dertlerinin ne olduğunu da çok iyi bilmekteyiz.”diyerek şöyle konuştu.

“Sayın Genel Başkanımız yaklaşık bir buçuk saat süren basın toplantısında birçok konuya açıklık getirmiş MHP‘nin politikalarını ve gerekçelerini anlatmıştır. Bu politikaların oturduğu temel felsefe MHP‘nin varlık sebebi ve tarihi misyonu gereği “Devletimizin bekası ve Milletimizin Birliği Huzuru ve Refahı” için “Önce Ülkem ve Milletim sonra Partim ve Ben” anlayışıyla ortaya konan tavırdır.

Bu durumdan son derece rahatsız olan içerde ve dışarıda ki karanlık ve Türkiye Düşmanı odakların gönüllü maşalığına soyunan ülkemizde ki bazı siyasi partiler adeta kudurmuş ağızlarından salyalar akarcasına Liderimize ve Partimize saldırmışlardır. Bunların yapması gereken kendi politikalarını halkımıza anlatıp destek istemek olması gerekirken bizlere saldırmalarının sebebini de daha iyi anlamış oluyoruz. Bunların amacının küresel sermaye patronlarının ve okyanus ötesinden talimat aldıkları efendilerinin senaryolarında rol kapma yarışı olduğu bu tavırlarıyla milletimiz nezdinde de netleşmektedir.

Peki bu aktörleri ve küresel efendileri bu kadar rahatsız eden nedir diye soracak olursak, bu sorunun cevabı en özet haliyle şudur: MHP‘nin 15 Temmuz’da inisiyatif alarak ülkemizin uçuruma gitmesini önlemesi, ardından Yenikapı’da can bulan Milli Birlik ve Beraberlik Ruhuyla bugüne kadar istediklerini yaptırdıkları AKP hükümetlerinin artık Milli Politikalar izlemeye başlaması. Devletimizin MHP‘nin güçlü desteği ile her türlü terörizmle aslanlar gibi mücadele etmesi, dış politikalarda yanlışlardan dönülerek dik ve Milli tavır takınılması ve yine MHP‘nin öncülüğündeki anayasa değişikliği ile 16 Nisan referandumunun milletimizin onayından geçmesinin vermiş olduğu hazımsızlık ve son olarak da bu inisiyatifin artarak 2019’dan sonra MHP‘nin ülke yönetiminde ki etki ve yetkisinin artacak olmasından duyulan rahatsızlıktır.

Asıl dertleri bunlar olmasına rağmen sanki MHP’yi çok düşünüyorlarmış, ülkücülerden başka dertleri yokmuş gibi ikiyüzlü davranarak bu durumun MHP‘yi zayıflatacağını hatta bitireceğini dillendirmekteler. Hâlbuki MHP bitse en çok bu gayri milli yerli işbirlikçiler mutlu olacaklarıdır.

Bir seçim ittifakı yapılması veya ortak Cumhurbaşkanı adayı gösterilmesinin MHP‘yi bitirmeyeceği aşikârdır. Ayrıca MHP bu milletin ta kendisidir ve bitirmeye kimsenin de gücü yetmeyecektir.

Bu ittifakların örnekleri geçmişte de mevcuttur. 1991 seçimlerim Refah Partisi çatısı altında Milliyetçi Çalışma Partisi ve Islahatçı Demokrasi Partisi birlikte seçime girmiş, 12 Eylül cuntasının MHP’siz meclis tezini çürüterek TBMM’de MHP temsil edilmiştir. Yine başka örnek de bir önceki Cumhurbaşkanı seçimlerinde CHP ile ortak aday gösterilmiştir. O gün MHP‘nin biteceği gibi bir senaryo dillendirmeyenler, bugün AKP ile ortak aday gösterilmesi durumunda MHP‘nin biteceğini ortaya atmaları hangi aklın ürünüdür anlamak mümkün değildir.

Gayri milli bir blok oluşturup PKK’nın siyasi uzantısı da dâhil ortak aday göstermek için kapalı kapılar ardında gizli planlar yapanların, MHP‘nin kararını sorgulamak hakları da hadleri de değildir.

Bizler bugüne kadar her konuda haklı çıkmış bizleri hiç yanıltmamış öngörüsü yüksek Devlet adamlığı defalarca kez tescillenmiş Liderimize sonuna kadar güveniyor aldığı kararları tavizsiz uygulayacağımızı herkesin iyi bilmesini istiyoruz.

Kendisini bu millete hizmete adamış “Halka hizmet hakka hizmettir” anlayışıyla sadece Allah rızasını kazanmak için bu makamlarda bulunan çelik iradeli Ülküdaşlarımla birlikte Giresun teşkilatları olarak diyoruz ki, Liderimizin sözü sözümüz kararı kararımızdır.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?