Ahmed ÇITLAKOĞLU
Ahmed ÇITLAKOĞLU
ahmedcitlakoglu@giresungundem.com
Özel İdare Genel Sekreteri Selçuk ASLAN!..
  • 0
  • 454
  • 01 Ekim 2020 Perşembe
  • +
  • -

“Mükemmel insanların aksayan tarafları daha çok göze batar.” (Goethe)
***
Sayın Genel Sekreterim!..
Giresun’umuza hoş geldiniz…
Yeni göreviniz hayırlı olsun…
***
Zor zamanda, zor bir görev üstlendiniz…
Allah kolaylık versin, Yar ve yardımcınız olsun!..
***
Sayın Genel Sekreterim!..
Sizler herhangi bir “Genel Sekreter” değilsiniz…

Sıfatınız her ne kadar genel sekreter olsa da; siz, sair özel idare genel sekreterleri gibi bir genel sekreter değilsiniz.

Sizler aynı zamanda Mülkiye Müfettişi sıfatıyla o makamda oturuyor olsanız da; siz, artık sadece Mülkiye Müfettişi de değilsiniz!..

Siz, “Mülkiye Müfettişi Genel Sekreter” siniz!
Yani, ne yalnız Mülkiye Müfettişi, ne de yalnız Genel Sekreter siniz!
Diğer bir ifadeyle siz, hem Mülkiye Müfettişi, hem de Genel Sekreter siniz!

 

***
Sayın Genel Sekreterim!..
Sizler görev sürecinde bu iki sıfatınızdan biri eksik kalırsa vazifenizi hakkıyla yapmamış olarak değerlendirileceksiniz!..

Şu anda bütün kamuoyunun gözü kulağı sizlerin üzerinde; siyasetçisinden bürokratına, iktidarından muhalefetine, bugüne kadar kurumdan nemalandığı söylenilen kesimden mağdur olan kesime kadar herkes sizleri izliyor!..

Gerek kurum içinde, gerek kurum dışında bir kesim; muhtemelen (bulabilirlerse) başarısızlığınızı malzeme olarak kullanmak için pusuda bekliyor olmalı!..

Ama büyük bir kamuoyu kesimi de başarılı olmanız için dua ederken, aynı anda geçmişte verilmeyen, verilemeyen hizmetlerin fevkinde bir hizmet görebilmenin heyecanını yaşıyor, diğer yandan da geçmişte iddia edilen yolsuzlukların hesabının görülmesini merakla ve heyecanla bekliyor!..
***
Sayın Genel Sekreterim!..
Kamuoyu, özellikle Özel İdarenin yaptığı ve yapacağı hizmetleri merak ediyor!..
Lütfen yaptığınız hizmetleri belirli sürelerle paylaşınız ki, farkınız fark edilmiş olsun.
***
Sayın Genel Sekreterim!..
Basın, kamuoyunun gözü ve kulağıdır… Basın olmasa, yapılan güzel hizmetlerden ve hizmeti güzel yapanlardan; yanlış yapılanlardan ve yanlış yapanlardan kamuoyu pek haberdar olamaz.

Bizler, topluma faydalı olan ve güzel hizmet yapanları tebrik eder, alkışlarız…
Ancak eksik ve yanlış gördüklerimizi de; yapanları rencide etmek için değil, eksik ve yanlışların düzeltilmesi için ikaz eder, eleştiririz.
***
Siyasetçi olsun, bürokrat olsun (istisnası çok az olmakla beraber) bizim insanımızın güzel haberleri tebrik etme alışkanlığı pek yoktur!..

Eleştirel yazılara ve konuşmalara anında cevap yetiştirenler tebrik ve takdir yazı ve haberlerine karşılık vermeye pek tenezzül etmezler!

Ancak onlar bunu yapmasalar da bizler yine de güzel hizmetleri alkışlamaya, olumsuz fiilleri eleştirmeye devam edeceğiz.
***
Sizler görev süreniz sonunda buradan ayrılacaksınız, lakin yaptığınız güzel hizmetlerden biz Giresunlular istifade etmeye devam edeceğiz.

Sizler bizler için çalışırken, bizler de sizlere yardımcı olmaya gayret edeceğiz.
***
Sayın ASLAN’ın “Geçmiş genel sekreterlerden farklı olarak Giresun’da neler yapmak istediklerini, Giresun için ne gibi hedefleri olduğunu da merak ediyor ve projelerini de görmek istiyoruz.
***
“Efendim, sizler bir Genel Sekreterden onun yetki ve tâkatinin üzerinde çok şeyler istemiyor musunuz?.. Sanki bir Bakan’ın gücü nispetinde şeyler istiyorsunuz!.. Nihayet bir genel sekreterin üzerinde Vali var, İl Genel Meclisi üyeleri var!.. Bir genel sekreter onların karar ve talimatı olmadan hizmet yapması mümkün olabilir mi?” denilirse;

Biz de deriz ki: Geçmiş dönemlerde sağır sultanların dahi duyduğu usulsüz ve hukuksuz iddialı şeyler yapılırken Vali yok muydu, İl Genel Meclisi Üyeleri yok muydu?.. Demek ki bir genel sekreterin Vali’nin de İl Genel Meclisi Üyelerinin de gücü üzerinde gücü varmış!..
***
Mülkiye Müfettişi Genel Sekreter Sayın Selçuk ASLAN’ı tebrik ediyor ve başarılar diliyoruz…
***
“Altın ne oluyor, can ne oluyor, inci, mercan da nedir bir sevgiye harcanmadıktan, bir sevgiliye feda edilmedikten sonra.” (Hz. Mevlana)

Vesselam…
Ahmed Çıtlakoğlu
30 Eylül 2020 Çarşamba / 13 Safer 1442

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM