Özel idare personeli ne olacak?

Özel idare personeli ne olacak?

İl Genel Meclisi Başkanı Gürel, “İGM personelinin başka kurumlara kaydırılması konusundaki iddiayı ben de duydum ama böyle kaliteli bir kadroya Büyükşehir Belediyesi’nin de ihtiyacı olacak. Kimse endişe etmesin” dedi.

Giresun İl Genel Başkanı Mürşit Gürel, Giresun’un “BÜTÜN ŞEHİR” olması durumunda Özel İdare kadrolarının tasfiye edilmesinin söz konusu olmadığını söyledi.

Dün İl Genel Meclisi Üyesi Çetin Çakıroğlu, birlikte bir basın toplantısı düzenleyerek gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Gürel, “Bütün Şehir projesi bence hizmeti hızlandıracaktır.Sayın Erdoğan’ın bu projesini son derece olumlu buluyorum.Ayrıca Özel İdare kadrosunun ,başka kurumlara kaydırılacağı yönündeki iddiaları ben de duydum.Ancak şunu söylemek isterim.Özel İdare kadrosu ,çok donanımlı bir kadro.Ben herhangi bir köydeki yol sorununu bir görevliye sorsam anında o köydeki semtleri tek tek biliyor.Böyle bir kadro bence Bütünşehir için de faydalı olur.”dedi.

Gürel, çöp sorununun çözümü konusunda ciddi adımlar atıldığını ifade ederek; “Orada istimlak ile ilgili hukuki sorunlar var. Halk dava açmış. Onun dışında ciddi sorun yok. Olayın sonuna gelindi” diye konuştu.

Gürel, yayla evlerinin hukuki statüsü konusunda ciddi belirsizlikler olduğunu belirterek; “Yayla evlerinin uzun yıllara yönelik sorunları var.Bu sorunu takip ediyoruz.Kümbet başta olmak üzere yaylalara çok önemli projeler hazırladık.Altyapısı tamamlandı.Başbakan Yardımcımız sayın Nurettin Canikli bu il için şanstır.Her projeyi yakından takip ediyor.Giresun’a tarihi hizmetler yaptı.Şu an Yavuz Kemal veya Duroğlu’na ilçe kurulması konusunda İl Genel Meclisi’ne gelmiş bir başvuru yok.Zaten bu yetki bizim mecliste değildir” şeklinde konuştu.

Çakıroğlu ise Çaldağ ve İnişdibi belediyelerinin kapanmasının kendilerini de üzdüğünü belirterek; “Bizler de buna üzüldük ama hizmette bir aksama olmadı. Her köye ciddi hizmetler gitti.”dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?