Özel İdare’den Açıklama Var

Özel İdare’den Açıklama Var

Giresun İl Özel İdaresi tarafından, Giresun Valiliği’nin kullanımı adına çıkartılan kredi kartıyla ilgili açıklama yapıldı. Kredi kartıyla beyaz eşya ve akaryakıt harcaması yapılmış..

Giresun İl Özel İdaresi tarafından dönemin Giresun Valisi Hasan Karahan’a çıkartıldığı öne sürülen kredi kartıyla ilgili açıklama yapıldı.

Sayıştay denetlemeleriyle ortaya çıkan ve CHP’li meclis üyeleri tarafından İl Genel Meclisi gündemine taşınan kredi kartıyla ilgili İl Özel İdaresi’nden yapılan açıklamada, İl Genel Meclisi’ne gönderilen açıklamada, kredi kartının 2016 yılında çıkartıldığı ve 100 bin liralık limitinin bulunduğu ifade edildi.

Açıklamada “Kredi kartı 1 ocak 2016 yılında 100 bin lira limitli olarak İl Özel İdaresi adına çıkartılmıştır. Valilik makamının, makam aracı ile il dışına göreve çıkışlarında akaryakıt ve tamir gibi acil ihtiyaçlarda kullanılması adına çıkartılmıştır. Bu güne kadar ise bir defa akaryakıt alımlarında ve elektronik eşya alımlarında kullanıldığı görülmüştür. Ayrıca Sayıştay ilamında idarenin yapmış olduğu savunma kabul edilmiş ve harcamaların yasaya uygun olduğu kabul edilmiştir” denildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?