Özel İdareye Karne Verdi

Özel İdareye Karne Verdi

Çıtlakoğlu, “Kara karşı hazırlık yapmayan, zamanında gereken tedbirleri almayan, netice itibariyle hizmeti aksatan ilçelerdeki yetkililerden de hesap sorulup sorulmadığını merak ediyorum” dedi.

Karla mücadele konusunda şikayetler artarken,Köşe yazarımız Ahmed Çıtlakoğlu bu konuda yetkilileri daha üretken olmaya çağırdı.

Başarılı idarecileri öven ancak başarısız olanların uyarılmasını isteyen Çıtlakoğlu önemli tespitlerde bulundu.

Çıtlakoğlu şöyle konuştu: “Özel idarenin kar karnesi!..

Giresun İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’nün 2016-2017 yılı kar mücadelesi raporuna göre;

İlçelerin dikkat çeken performansı:

– Bulancak’ta; mevcut 2 greyderin 2’si, mevcut 2 yükleyicinin 1’i arızalı!.. Mevcut 4 ekibin 1’i çalıyor! (Herhalde diğer 3 ekip, makineler arızalı olduğu için istirahatte!)

– Yağlıderede mevcut makinelerin yarısı arızalı, ekibin de yarısı çalışıyor!

– Alucra, Görele, Güce ve Keşap ilçelerinde birer makine arızalı ve birer ekip de haliyle istirahatte!

– Merkez, Çamoluk, Çanakçı, Dereli, Doğankent, Espiye, Eynesil, Piraziz, Ş.Karahisar ve Tirebolu ilçelerinde mevcut greyder, yükleyici, dozer ve kar makineleriyle ekiplerin tamamı faal çalışılıyor.

Mevcut makinelerinin tamamını kardan önce kara hazırlayan ve tam kadro karla mücadele veren ilçelerdeki Özel İdare yetkililerine tebrikler…

Kara hazırlık yapmayan, zamanında gereken tedbirleri almayan, netice itibariyle hizmeti aksatan ilçelerdeki yetkililerden de hesap sorulup sorulmadığı merakıyla; Mülki idarecilerin dikkatlerine…”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?