Öztürk, “ABD, Pkk’ya silah veriyor, muhalefet susuyor”

Öztürk, “ABD, Pkk’ya silah veriyor, muhalefet susuyor”

AK PARTİ Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, muhalefetin devletin bekası konusunda yeterince hassasiyet göstermediğini belirterek, “ ABD PKK’ya 3500 tır dolusu silah gönderirken muhalefetin gereken tepkiyi ortaya koymasını beklerdim” dedi.

Sabri Öztürk, hafta sonunda Giresun’da Partisinin Çamoluk, Şebinkarahisar, Alucra, Tirebolu, Doğankent kongrelerine katıldı ve partililere seslendi.

Kongrelerin bir kan değişimi için bir bayrağın yarışta diğer bir yarışmacıya devredilmesi gibi son derece önemli olduğunu ve kendilerini 2019’da üç önemli seçim beklediğini ifade eden Öztürk, seçime iyi hazırlanmanın önemine vurgu yaptı.

“Türkiye resmen bir beka mücadelesi vermektedir. Hatırlayınız, AK PARTİ 2002’de iktidara geldiğinde Türkiye resmen IMF’nin emrine girmiş, oradan gelecek küçücük paralarla idare etmeye çalışan ekonomik olarak bitmiş, sosyal olarak yorulmuş, zor durumda olan bir ülkeydi” diyen AK PARTİ Giresun Milletvekili Sabri Öztürk,  Türkiye’nin memuruna maaş veremez durumlardan dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına girmeyi başardığını anlattı.

Söz konusu başarıların dünya ölçeğinde çok büyük kıskançlıkları beraberinde  getirdiğini ve geçmişte atalarımıza karşı her türlü işgali deneyen haçlı zihniyetinin şimdi de terör örgütlerini destekleyerek Türkiye’nin başına bela etmeye çalıştığını ifade eden Öztürk, aynı şer odaklarının 15 Temmuz darbe girişiminde hüsrana uğradığını kaydetti             ABD’nin Deaş’le mücadele etmesi bahanesiyle PKK’ya 3500 tır silah yardımında bulunmasından rahatsız olmayanlar olduğunu vurgulayan Öztürk, “Deaş’ın tankı mı var da tank veriyorsunuz, uçağı mı var da uçaksavar veriyorsunuz. Ne için veriliyor bu silahlar.Bu millet bunu sormaz mı ?” ifadelerini kullandı.

Oyun büyük. Türkiye artık emir kulu bir devlet değil. Şimdi Türkiye’yi güçsüzleştirmek için bölgede kukla bir PKK devleti kurmak istiyorlar. Buna asla müsaade etmeyeceğiz” diyen Sabri Öztürk,  “ben muhalefetten ABD PKK’ya 3500 tır silah gönderdiğinde iki çift laf etmesini beklerdim” ifadesini kullandı.

AK PARTİ Giresun Milletvekili Öztürk, “partide şimdiye kadar görev almış ve bundan sonra da görev alacaklarla omuz omuza çalışmaya devam edeceklerini de sözlerine ekledi.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?