ÖZTÜRK, BAKAN KASAPOĞLU İLE STADI GÖRÜŞTÜ

ÖZTÜRK, BAKAN KASAPOĞLU İLE STADI GÖRÜŞTÜ

AK Parti Giresun Milletvekili, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Cemal Öztürk, bozulmalardan kaynaklı sorun yaşanan Çotanak Spor Stadyumu’nun çim zemini konusunu Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile görüştü.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile bağlı kuruluşların 2023 yılı bütçesinin müzakere edildiği TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda gerçekleşen görüşmede Bakan Kasapoğlu, dünya kupası maçları sebebiyle liglere verilecek arada saha zemininde gerekli iyileştirme çalışmalarının başlatılması talimatını verdi.

Görüşmeye ilişkin açıklamada bulunan Milletvekili Öztürk, şunları söyledi: ’’Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Bütçesinin görüşmeleri sırasında, Giresun Çotanak Stadyumu zemininde yaşanan sorunların giderilmesini Sayın Bakandan rica ettim. Bilindiği üzere stadyumun saha zemininde bozulmalar meydana geldi. Bu durum sporcu sağlığını ve oyun kalitesini olumsuz etkiliyor. Halı örgünün sıklığından ve iklim yapısından kaynaklanan sorunlardan dolayı zeminde yosunlaşma ve doğal çim dokusu kaybı yaşandı. 20 Kasım’da başlayacak dünya kupası nedeniyle liglere verilecek arada sahanın zemininde iyileştirme yapılması mümkün. Sayın Bakanımıza durumu anlattım ve yardım talep ettim. Bakan Bey ilgili genel müdürlüğe konuyu araştırıp gereken ne ise yapmaları talimatını verdi. Sorunun kısa zaman içerisinde çözüleceğine inanıyorum. Konuya gösterdikleri hassasiyet için kendilerine teşekkür ediyorum. Giresunlu sporseverlerimiz müsterih olsun. Tüm diğer konularda olduğu gibi bu konunun da yakın takipçisiyiz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?