Öztürk, Gençlere Güveniyor

Öztürk, Gençlere Güveniyor

AK Parti Gençlik Kolları Başkanlığına Mahmut Kılıç seçildi.Kongrede Konuşan Öztürk önemli mesajlar verdi.

Ak Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, 2019 seçimlerinde geçlerin belirleyici rol oynayacağını ve seçimden Ak Parti’nin büyük bir zaferle çıkacağını söyledi.

Coşkuyla geçen Ak Parti Giresun 5. Gençlik Kolları Olağan Kongresinde konuşan Öztürk, gençlere önemli mesajlar verdi.

Ak Parti gençliğinin bütün partiler içinde en genç, dinamik,aktivist, güçlü gençlik teşkilatına sahip olduğunu; bunun da partinin en önemli gücü olduğunu kaydeden Sabri Öztürk, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da bugünkü konumuna milletin desteğiyle gençlik kollarından başlayarak geldiğini anlattı.

“Bugün bu salona bakıyorum,bir çok siyasi partinin ana kademe kongrelerinde olmayan coşku var. Gençlik Kolları Başkanımız Habil Büyüktaş ve değerli ekibi çok güzel hizmetler yaptı. Allah hepsinden razı olsun. Yeni seçilen Mahmut Kılıç kardeşime ve yönetimine şimdiden başarılar diliyorum” diyen Ak parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, Mahmut Kılıç ve ekibinin de en az eski yönetim kadar başarılı olacağına hatta ondan daha fazlasını üzerine koyarak bu mücadeleyi sürdüreceklerine olan inancını dile getirdi.

ANADOLU’DAN GELEN GENÇLER ÖNEMLİ

Ak Parti iktidara geldiğinde Giresun’da üniversite olmadığını, şu anda ise bölgenin en önemli üniversitelerinden birisine ev sahipliği kaydeden Öztürk, “Giresun Üniversitemiz kurulduğunda öğrenci sayısı 3 binlerdeydi. Bugün bu rakam hamdolsun 34 binlere geldi. Üniversitemizin gelişmesiyle ilimizin sosyolojisi değişti” diye konuştu.

Yerel seçimde Giresun’a Anadolu’nun çeşitli yerlerinden gelen öğrencilerin belirleyici olacağına dikkati geçen Sabri Öztürk, Giresun gençliğinin Anadolu’dan Giresun’a gelen öğrencilere ulaşması gerektiğini, özellikle ikametini Giresun’a aldıran öğrencilere ulaşmanın son derece önemli olduğunu ifade etti. “Ben üniversitelilerimizin de son derece iyi çalışmalar yaptığını biliyorum ama yine de biraz daha gayret ederek, son derece fazla önem vererek inşallah bu alanda çok iyi çalışmalar yapacağımıza inanıyorum” diyen Öztürk, Giresun Belediyesini de eleştirdi.

“Bakınız Giresun’umuza yapılan onca hizmete rağmen bir de burukluğumuz var. Biz maalesef 10 yıldır ana muhalefet partisinde olan belediyeden bir hizmet göremiyoruz” ifadesini kullanan Sabri Öztürk, 2019 seçimlerinde bu durumun telafi edileceğine inandığını, bunu Ak Parti gençliğinin gözlerinde de gördüğünü dile getirdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?