ÖZTÜRK SAZI ELİNE ALDI

ÖZTÜRK SAZI ELİNE ALDI

Aktif sorumluluk aldığı referandum,Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinde ,partisinin oylarının Giresun’da rekor artış sağlamasında etkili olan Öztürk,yeni paketten Giresunlu halkının tam manasıyla faydalanması için adeta seferberlik başlattı.

AK Parti Giresun Milletvekili Sabri ÖZTÜRK, yaptığı yazılı açıklamada “AK Parti 1 Kasım’da Türk milletine yönelik vaatlerini yerine getiriyor.  1 Kasım’da milletimizin AK Parti’ye vermiş olduğu destekler, milletimize hizmet olarak geri dönüyor” dedi.

AK Parti Giresun Milletvekili Sabri ÖZTÜRK, “1 Kasım seçim öncesinde AK Partimizin seçim beyannamesindeki vermiş olduğu taahhütlerini yerine getirmeye başladı. Hükümetimizin ‘2016 Eylem Planı’ kapsamında bir haftada hayata geçirmeyi planladığı 4 kararname ve 1 yönetmelik Resmi Gazete’de yayımlandı. Kamuoyunda ‘Müjde Paketi’ olarak anılan paketle, genç girişimcilere 100 bin, esnafa 30 bin liraya kadar faizsiz kredi desteği ve 14 Aralık 2015 tarihli “Çeyiz Hesabı ve Devlet Katkısına Dair Yönetmelikle ilgili ailenin ve dinamik nüfus yapısının korunması programını uygulamaya koyuyoruz” dedi.

Milletvekili Öztürk, “Müjde paketi içerisinde gençlere 100 bin, esnafa 30 bin liraya kadar faizsiz kredi verilmesi ve ayrıca çiftçilere de sera desteği sağlanacak. Bu kapsamda esnaf ve sanatkarların makine, ekipman ve demirbaş alımları, işleri modernizasyonu veya ham madde ve döner sermaye ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla 30 bin liraya kadar faizsiz kredi kullanabilecek. Bu imkândan bakiyesi 1 Aralık 2015 tarihine devreden kredi borcu bulunanlar yararlanamayacak” dedi.

Öztürk şöyle konuştu: “Ayrıca, KOSGEB tarafından sağlanan hibe ve faizsiz kredi desteğinden yararlananlar hariç, KOSGEB Girişimcilik Destek Programını bitiren, başvuru tarihinde 30 yaşını tamamlamamış genç girişimci esnaf ve sanatkârlarına KOSGEB tarafından onaylanan projelerini bankaya sunmaları durumunda 100 bin liraya kadar faizsiz kredi kullandırılabilecek.

Milletvekili Öztürk, yazılı açıklamasına devam ederek, Yeni Türkiye’nin inşasını hep birlikte yapıyoruz. Sorunların çözümsüz kaldığı bir Türkiye değil, sorun çıkmadan pozitif yaklaşımlarla Ülkemizin geleceğini, gelecek 4 yılı değil 100 yılı düşünerek adımlarımızı atıyoruz.

Bu kapsamda AK Parti Hükümetleri döneminde esnaf, çiftçi ve gençlerimizin destekleyerek ülkemizin kalkınması için ailenin huzuru, mutluluğu ve refahı ile doğrudan ilişkilidir. Gençlerimize evlilik hayatına destek vererek ailelerini kurulmasında Adalet ve Kalkınma Partisi her zaman gençlerimizin yanında olmuştur ve olmaya da devam edecektir.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?