Öztürk ve Kılıçaslan el ele..

Öztürk ve Kılıçaslan el ele..

Duroğlu Belediye Başkanı Kılıçaslan’ın ev sahipliğinde yapılan YDV iftarına ilgi yüksek olurken, Milletvekili Öztürk vakıfların önemine dikkat çekti.Bu arada Kılıçaslan ve Öztürk’ün partide birleştirici bir anlayış ortaya koydukları görüldü.

YDV İftarına büyük ilgi vardı.Yemekte ilin ;bürokrasi, siyaset-medya ve iş dünyası bir araya gelirken,Duroğlu Belediye Başkanı Kılıçaslan’ın örnek bir ev sahipliği yapması ve partinin tüm kesimlerini beldede toplamayı başarması tam puan aldı.Yemeğe katılan birçok isim ”Kılıçaslan Kendini aştı.Toplumun tüm kesimleriyle uzlaşabilecek bir isim olduğunu gösterdi.Artık daha üst görevlere hazır” yorumunu yaptı.Milletvekili Öztürk de ,Kılıçaslan’a hizmetleri nedeniyle teşekkür etti..Ayrıca Öztürk’ün Giresun’da en güçlü tabana sahip isimlerden biri olduğu ,yemekte birkez daha görüldü.

Yeni Dünya Vakfı Giresun Şubesi’nin geleneksel olarak her yıl düzenlediği iftar programı bu yıl Belediyesinin katkıları ile Duroğlu’nda yapıldı.

Giresun AK Parti Milletvekili Sabri ÖZTÜRK, İl Müftüsü Muhittin ORAL açılış konuşması yaptılar. Duroğlu Belediye Başkanı Murat KILIÇASLAN ‘ın da yaptığı açılış konuşmasının ardından, kendisi iftar programı konuğu oldu ve ilahi gurubu eşliğinde bir sohbet gerçekleştirdi. Televizyon ekranlarından da canlı yayınlanan İftar programına protokolün dışında vatandaşlarında ilgisi yoğun oldu. Belediye Başkanı Murat KILIÇASLAN konuklar ile tek tek ilgilendi.

Düzenlenen iftar yemeği programında her kesimden önemli isimler Duroğluna geldi. Giresun Valisi Hasan KARAHAN, Ak Parti Milletvekili Sabri ÖZTÜRK, Yeni Dünya Vakfı Genel Başkanı Mahmut GÖKSU, İl Müftüsü Muhittin ORAL, AK Parti İl Başkanı Hasan Ali TÜTÜNCÜ ve İlçe Başkanı Bahadır AKAR,il eski Başkanı Ayhan Akten ve Teşkilatın önde gelen isimleri, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet COŞKUN, İl Emniyet Müdürü Uğur ÖZTÜRK, Giresun Adliye Başsavcısı, Garnizon Komutanları ,İlçe Belediye Başkanları, Milli Eğitim Müdürü, İl Kültür ve Turizm Müdürü, Dokap Başkanı ve daha birçok isim Duroğlu Belediyesinin katkıları ile düzenlenen iftar yemeğinde bir araya geldiler. Programın ardından protokoldeki isimler Duroğlu Belediyesini ziyaret ettiler. Teravih Namazını Duroğlu Merkez Mustafa Efendi Camiin de kılan heyet daha sonra bir müddet daha Duroğlu Belediyesine gelerek hem sohbet hem de Duroğlu’na yapılan hizmetler noktasında çeşitli konularda istişarelerde bulundular. Yapılan istişarelerin ardından Başkan KILIÇASLAN tüm heyete kendilerini ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti.

İftar yemeği öncesi Vakıf Genel Başkanı Mahmut Göksu konuşmasında; “Yeni Dünya Vakfı Olarak 1996 yılında İstanbul’da başlayan çalışmalar bugün Türkiye’nin değişik yerlerinde hızla devam ettiğini, bu yıl Türkiye genelinde toplam 1299 öğrenciye burs verildiğini, temsilcilik sayılarında önemli şekilde artış yaşandığını, Giresun ilinde bugün çok güzel bir tablo ile karşı karşıya olmaktan büyük memnuniyet duyduğunu” ifade etti.

Giresun Temsil Heyeti Başkanı Giresun Milletvekili Av. Sabri Öztürk konuşmasında ise “bazen siyasetin, bazen resmi kuruluşların yapamadığını vakıflar, dernekler gibi STK’ların yapabildiğini, bunlardan birisinin de, belki de en önemlisinin ülkenin geleceği olan gençlerin iyi insan olarak yetiştirilmesi olduğunu, Yeni Dünya Vakfı olarak Giresun’da bu sene 45 öğrenciye burs verilerek bu öğrencilerin milletini ve devletini seven insanlar olarak yetişmesine katkıda bulunulmuşsa vakıf adına büyük bir mutluluk olduğunu” belirttiler.

İftar yemeğinden sonra Yeni Dünya Vakfı Ailesi bir araya gelerek sohbet etti ve Giresun ilindeki birlik ve beraberliğin arttırılması için çalışmaların hızlandırılması temennileriyle program son buldu.

????????????????????????????????????
????????????????????????????????????

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?