Öztürk’ten 2 Müjde Birden

Öztürk’ten 2 Müjde Birden

Giresun’un kanayan yarası haline gelen ve karayolları engeline takıldığı iddia edilen köprülü kavşak konusunda Öztürk’ün devreye girip sorunu çözmesi büyük memnunluk yarattı..

Giresun’un sorunlarını çözmek için yapılan çalışmalar ve ısrarlı takipler meyve vermeye başladı.

Hükümet Konağı bölgesine ve Bulancak Durağı olarak bilinen Giresun Meydan Kavşağı’na köprülü kavşak, hemzemin geçit ya da dönerli kavşak yapılması gerektiği Giresun kamuoyunda çeşitli platformlarda dillendirilmekteydi.

Milletvekili seçildikten sonra Giresun’un sorunlarını yakinen takip eden AK Parti Giresun Milletvekili Av. Sabri ÖZTÜRK,  konuyla ilgili açıklamasında; “Ak Parti Milletvekilleri olarak her fırsatta şehrin eksikliklerini bizzat takip edip güzel ilimizden gelen talepleri titizlikle incelemekteyiz. Bilindiği üzere Giresun şehir merkezinden geçmekte olan Karadeniz Sahil Yolu ile şehir merkezine yoğun bir ara girişi olmaktadır. Liman kavşağı istikametinden gelen araçların şehir merkezine giriş ve çıkışları, transit yol ile şehir içi yan yolun (toplayıcı yol) iç içe girmiş iki adet hemzemin ışıklı kavşaktan meydan gelmektedir. Gerek bölünmüş yolda gerekse yan yolda şehir içi toplayıcı yol üzerinde trafik yoğunluğu artmakta olduğu, kavşağın çok kollu olması nedeniyle trafik ışıklarının yetersiz kaldığı görülmektedir. Bu sorunun çözümü için ilimiz STK’ları tarafından 5 yıldır çeşitli girişimlerde bulunulmuş ancak bir sonuç alınamamıştı.

Bu sorunu çözmek için Giresun Valiliğimiz ve Karayolları Bölge Müdürlüğümüz ile yaptığımız istişareler sonucunda Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Bakan Yardımcısı, Bakanlık bürokratları ve Karayolları Genel Müdürlüğü yetkilileri ile görüşmeler yapıldı. Söz konusu Heyet’le yapılan toplantı sonrasında somut adımlar atılmaya başlandı. Görüşme sonucunda Liman Kavşağı’nda yaya ve araç güvenliğinin sağlanması için transit yol ve yan yolun trafik akışının birbirinden ayrılarak transit yol üzerine köprülüğü kavşak veya battı çıktı şeklinde düzenlemenin yapılması hususu gündemimize alındı. Şu anda bu alanın projelendirmesi bitti ve projenin yapımı için Bakanlık gerekli talimat verdi.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığında yapılan aynı toplantıda Bulancak Durağı çevresine de köprülüğü kavşak veya battı çıktı şeklinde bir düzenleme yapılabilmesi için Bakanlık projelendirme talimatı verdi.  Her iki projenin en kısa sürede tamamlanması için konunun sıkı takipçisi olacağız. Söz verdiğimiz gibi Giresun için her şeyin en iyisini yapma adına bizlere verdiğiniz görevin bilinci ile çalışmalarımıza devam ediyoruz.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?