ÖZTÜRK’TEN ADALET SARAYI İÇİN ÖDENEK MÜJDESİ

ÖZTÜRK’TEN ADALET SARAYI İÇİN ÖDENEK MÜJDESİ

AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasını taşıyan ve resmi gazetede yayımlanan 2023 Yılı Yatırım Programıyla ilgili bilgi verdi.

Giresun Adalet Sarayı

Öztürk Giresun ile ilgili yatırımlar için gelen ödenekleri anlatarak “Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile 2023 Yılı Yatırım Programın Kabulü ve Uygulanmasına Dair Karar resmi gazetede yayınlandı. Özellikle takip ettiğimiz projelerden 38.000 m2’lik Giresun Adalet Sarayı, 2022-2025 yılları arasında toplam proje tutarı 570.000.000 lira olarak yatırım programına girmiştir. İnşallah, bu sene ihale edilerek yapımına başlanması hedeflenmektedir. Proje tamamlandığında Giresun ilimiz çok güzel bir adalet sarayına kavuşacaktır.” dedi.

Göksu Travertenleri

Öztürk; “Yine yakinen takip ettiğimiz ve ilimiz turizminin gelişmesi için çok önemli gördüğümüz Göksu Travertenleri projemizin kalan kısımları olan; çevre düzenlemesi, hizmet alanları, isale hattı ve taşıt yollarının tamamlanmasını amaçlayan ek yatırım için DOKAP üzerinden ek ödenek konulmuştur.

Göksu Travertenleri, tamamlandığında Giresun turizmi için hedeflediğimiz; şehir merkezi, Ada, Kale, Zeytinlik, Kuzalan Şelalesi, Mavi Göl ve Göksu Travertenleri ile Giresun’un eşsiz yaylaları bir bütün olarak turizmin ilimizde çok daha ileri seviyelere gelmesini sağlayacaktır.” diye belirtti.

AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk; “ayrıca yakından takip ettiğimiz ve devam eden yatırımlardan, Giresun-Şebinkarahisar yol ve tünel yapımı, Giresun Balıkçı Barınağı, Giresun Kültür Merkezi için de yatırım programında ödenekler ayrılmıştır. Giresun’umuza yatırımları için destek veren Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’a ve Sayın Bakanlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. İlimize hayırlı olsun.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?