Öztürk’ten, Başbakan Yıldırım’a Giresun Dosyası

Öztürk’ten, Başbakan Yıldırım’a Giresun Dosyası

Milletvekili Öztürk Başbakan Yıldırım’a Giresun’un Taleplerini Anlattı.

Ak Parti 25.İstişare ve Değerlendirme Toplantısına katılan Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, burada söz alarak Başbakan Binalı Yıldırım’a Giresun’un önemli sorularını anlattı. Ak Parti Giresun Milletvekili Öztürk, Başbakan Binalı Yıldırım’la çok sayıda bakan ve milletvekilinin katıldığı istişare toplantısında Giresun’u ve sorunlarını konuşma fırsatı yakaladı. Bu isimlerin başında da Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binalı Yıldırım yer aldı. Giresun Milletvekili Öztürk, toplantıda söz alarak Giresun’un önemli sorunları hakkında Başbakan Yıldırım’ı bilgilendirdi.

BAŞBAKAN YILDIRIM’A GİRESUN DOSYASI VERDİLER

 

İstişare toplantısının ikinci gününde Ak Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk ile Başbakan Binalı Yıldırım’a hazırladıkları özel Giresun dosyasını sunan milletvekili Sabri Öztürk, dosyanın içeriğini sözlü olarak anlatma fırsatı da yakaladı. Özellikle Fındık üreticilerine yapılan alan bazlı destek ödemesi için hükümete teşekkürlerini sunan Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, bu desteklerin devamının önemini anlattı. ‘FINDIKTA TEKELLEŞME TEHLİKELİ’ Buna karşın piyasada fındık fiyatlarıyla ilgili dalgalanmalarda, vatandaşların şikayetçi olduğunu, özellikle yabancı İtalyan firmaların bir çok yerli firmayı satın alarak piyasaya hakim olma çabaları bulunduğunu kaydeden Sabri Öztürk, bunun tekelleşme dolayısıyla piyasalarda fiyatları aşağıya çekme çabalarına yol açtığını ifade etti. Söz konusu durumun önlenmesi için Rekabet Kurumu ile Bakanlık ve diğer kuruluşların denetim görevini daha etkin yapması gerektiğini ifade etti. Öztürk, Başbakan Yıldırım’a Giresun’da elektrik alt yapılarının daha hızlı yenilenmesinin gereğini hatta alt yapı işleri ile dağıtım işinin ayrı ayrı ele alınarak gerekirse özelleştirme kapsamının yeniden gözden geçirilmesi gereğini anlattı.

 

ELEKTRİK DAHA İYİ DENETLENMELİ

Girusun’da elektrikle ilgili sorunların hizmet sunan özel sektör firması tarafından gerekli memnuniyeti oluşturacak şekilde sunulamadığını, bu hususta etkin denetimlerin yapılması gerektiğini ifade eden Ak Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, yine firmanın mevzuat bahanesi ile yaylalara Elektrik aboneliği yapmadığını, hala elektriği olmayan yayla olduğunu, bunun hızla çözülmesi gerektiğini belirtti. “ Ya mevzuat düzenlenmeli ya da ilgili firma bu sorunu çözmede Tedaş dönemi yaklaşımı sergilemeli” diyen Sabri Öztürk, çok verimli geçen toplantı ve görüşme için Başbakan Yıldırım’a teşekkürleri sunmayı da unutmadı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?