Öztürk’ten, Bektaşoğlu’na Cevap

Öztürk’ten, Bektaşoğlu’na Cevap

Ak Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, “Yeni sistemde Başbakanlık makamı olmayacak” dedi.

Ak Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, CHP’li Bülent Bektaşoğlu’nun “Muhtarların sözcülüğünü yapıyor” suçlamasına tepki gösterdi, “Genel Başkanı gibi atıp tutmasın, milletin aklıyla dalga geçmesin” dedi.

16 Nisan Halkoylaması çalışmalarına Giresun’da aralıksız devam eden Sabri Öztürk, Bektaşoğlu’nun “ Öztürk, muhtarların sözcülüğünü yapıyor” suçlamasına cevap verdi. Öztürk, “ Sayın Bektaşoğlu partisinin genel başkanının atıp tuttuğu yöntemi tercih ediyor; olmayan şeyi var gibi gösteriyor, kısacası milletin aklıyla dalga geçiyor” şeklinde konuştu.

Muhtarlara şimdiye kadar en yakın olan ve en fazla maddi manevi destek veren iktidarın Ak Parti iktidarı olduğunu vurgulayan Öztürk, CHP’li Bektaşoğlu’nun yeni anayasayla cumhurbaşkanının başbakanı atayacağını ifade ettiğini, oysa yeni anayasa ile birlikte kendisinin Başbakanlık kurumunun kalkacağını bilemeyecek kadar gerçeklerden uzak olduğunu kaydetti.

Bektaşoğlu’nun özgün açıklamalar yapmak yerine, genel başkanının ve parti sözcülerinin açıklamalarını “kes kopyala yapıştır” yaptığını belirten Sabri Öztürk, muhtarlarla ilgili açıklamasını da “akıl tutulması” olarak niteledi.

Öztürk, “ Sayın Bektaşoğlu, muhtarların sözcülüğünü yaptığımı ifade etmiş. Muhtarlarımız milletimizin temsilcileridir, elbette bizler de milletimizin ve muhtarlarımızın taleplerini ilgili mercilere iletmekte yükümlüyüz. Muhtarların sözcüğünü yapmak buysa “EVET” biz sözcüsüyüz, hem muhtarların hem de milletimizin sözcüsüyüz” diye konuştu.

Bektaşoğlu’nun bu açıklamalarının en hafif tabirle bilgisizlik olduğunu dile getiren Öztürk, “Sayın Bektaşoğlu, biliniz ki dalga geçtiğiniz muhtarlar bu milletin temsilcileridir. Onları hafife almak milleti hafife almak, milletin sağduyusu ile dalga geçmektedir. Milletin aklıyla ve duygularıyla alay edenlerin sandıkta nasıl hüsrana uğradıklarını en iyi sizler bilirsiniz, partiniz bilir! İfadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?