Öztürk’ten, Darbe Girişimine Suç Duyurusu  

Öztürk’ten, Darbe Girişimine Suç Duyurusu  

Ak Parti Giresun Milletvekili Av. Sabri Öztürk, fetullahçı terör örgütü’nün (Fetö) darbe girişimine ilişkin suç duyurusunda bulundu, örgütün elebaşı Fetullah Gülen ile üyelerinin en ağır şekilde cezalandırılmasını talep etti.

AK PARTİ Giresun Milletvekili Av. Sabri ÖZTÜRK, Meclise de atılan bombalar nedeniyle FETÖ Hakkında hem mağdur hem de tanık sıfatı ile suç duyurusunda bulundu. Öztürk, “Öncelikle Fethullahçı Terör Örgütünün elebaşı olan Fethullah Gülen olmak üzere, organizasyon içerinde olan herkes hakkında suç duyurusunda bulundum. Gerekli soruşturmalar yapılarak haklarında kamu davası açılacaktır.” dedi.

Milletvekili Öztürk, hafta için gündüzleri Milletin Meclisinde yasama faaliyetlerini aralıksız sürdürürken, geceleri demokrasi nöbetinde Ankaralı vatan sevdalıları ile bir arada geçiriyor. Hafta sonlarını da Giresun da meydanlarda nöbette olan Öztürk, Baba ocağı Dereli de hemşerileri ile biraraya geldi, onların demokrasi nöbetine iştirak etti.

Öztürk Dereli de yaptığı konuşmada; “Bütün yaşadığımız bu üzüntülü süreçten sonra sevindiğimiz nokta, her şer de bir hayır vardır derler ya. Sevindiğimiz nokta işte bu milletimizin birlik ve beraberliğidir. Biz hangi siyasi parti olursa olsun, mesele terör olunca mesele vatan olunca, mesele ülke olunca, hep bir arada beraber hareket edebiliyorsak bu bizim en büyük gücümüzdür. Giresun Milletvekilleri, Siyasi Parti İl ve İlçe Başkanları, Savcıları, Hakimleri, Belediye Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşları, Muhtarları ve Giresun Halkı ile tek bilek tek yürek meydanlarda demokrasi nöbetindeyiz. İşte bunu mutlaka muhafaza etmemiz lazım. Ben değerli hemşerilerimi de tebrik ediyorum. Beni o gece çok arayan oldu. Ben Meclise giderken bizim kayıtlı sistemimizde bulunan STK’lara, üyelerimize, vatandaşlarımıza, herkese bunun Fethullahçı bir kalkışma olduğunu, başarılı olamayacağını, Hükümetimizin konuya hakim olduğunu, mutlaka güçlü olmalarını ama meydanları doldurmalarını rica ettim, mesaj gönderdim. Dereli’nin en uzak yayla köylerinden, hiç tahmin ettiğimiz vatandaşlarımız bizi aradılar ve inanın duyan herkes minibüslerine, araçlarına atladılar, kimisi Giresun Meydanına, kimisi Dereli meydanına geldiler. Ben burada vatansever duruşunu gösteren, o günden bugüne kadar nöbet turan bütün kardeşlerime canı gönülden teşekkür ediyorum.

Meclisimiz Gazi Meclis, bir kez daha Gazi oldu, Meclis resmen yok edilmeye çalışıldı. Darbenin de savaşında bir hukuku var, onlar bu sınırı da aştılar. Resmen bu ülkeye ihanet ettiler. Bununla birlikte işbirliği içerisinde olan içeri de veya dışarı da asker veya sivil hiç fark etmeden, bu Milletimizin istediği gibi en ağır cezalar verilecek. Bir hukukçu olarak ifade etmek istiyorum. Bütün mahkeme kararlarında en başta şöyle yazar; “Türk Milleti Adına” Yani mahkemeler yargı yetkisini hakimler kullanırken Millet adına karar verirler. Bu hainlerle ilgili Millet ne istiyorsa inşallah bizde Meclis olarak onu yapmanın gayreti içerinde olacağız. Ben ilk adımı attım. Giresun’a gelmeden önce dün Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına müşteki sıfatı ile dilekçe vererek hem bu olayın mecliste üzerine bomba atılan, öldürülmek istenen olayın mağdurlarından biri olarak hem de olayın tanığı olarak, hem şahsım adına hem de milletimiz adına başta Fethullahçı terör örgütünün ele başı olmak üzere, o Pensilvanya’daki evinin adresi olmak üzere tüm iş birlikçileri ile beraber şuç duyurusunda bulundum. İnşallah şehitlerimizin kanı yerde kalmayacak. İnşallah bu milletin ahı onların boğacak.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?