ÖZTÜRK’TEN FINDIK ÜRETİCİLERİNE MÜJDE!

ÖZTÜRK’TEN FINDIK ÜRETİCİLERİNE MÜJDE!

AK Parti Giresun Milletvekili, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Cemal Öztürk, Fındık Alan Bazlı Gelir Desteği ödemelerine 20 Mart Cuma günü itibariyle başlanacağını bildirdi.
Alan Bazlı Gelir Desteği kapsamında fındık üreticilerine ekonomik anlamda çok ciddi katkı sağlanacağını ifade eden Öztürk;“Fındık Alan Bazlı Gelir Desteklemeleri hak edişleri üreticilerimizin Ziraat Bankası hesaplarına 20 Mart Cuma günü saat 18.00’dan itibaren yatırılmaya başlanacaktır. Ödemeler banka tarafından üreticilerimizin hesabına T.C. kimlik numarasının son hanesine göre aktarılacaktır. Diğer devlet bankalarından da herhangi bir komisyon bedeli ödemeden üreticilerimiz işlem yapabileceklerdir. Hayırlı ve bereketli olmasını diliyorum” dedi.
Alan Bazlı Gelir Desteğinin bölgeyi ve Giresun’u yakından ilgilendirdiğine dikkat çeken Öztürk;” Küresel tehdit koronavirüsle ülke olarak mücadele ettiğimiz bu dönemde ödemeleri yapılacak olan fındık alan bazlı gelir desteği başta fındık üreticimiz olmak üzere tüm hemşehrilerimiz için ekonomik anlamda adeta can suyu olacak ve motivasyonumuzu arttıracaktır. Üreticilerimize çok ciddi katkı sunmuş olacağız. Dolayısıyla ilimiz ekonomisi bu durumdan olumlu yönde etkilenecektir. Hükümetimiz, virüs salgınının ilk ortaya çıktığı günlerden itibaren hızlı kararlar alarak ve süratle uygulamaya geçirerek ülkemizin bu krizden en az şekilde etkilenmesi için gerekeni yapmıştır ve yapmaya devam etmektedir. Üzerimize düşen önlemleri alarak, uyarıları ciddiye alarak, birlik ve beraberliğimizi muhafaza ederek bu süreçten daha güçlü çıkacağımıza eminim. Salgın sebebiyle alınan önlemler çerçevesinde 14 kuralı unutmadan şubelerde bankacılık işlemlerini gerçekleştirmeye özen gösterelim. Zorunlu olmadıkça üreticilerimizin şubeleri kullanmamalarını, işlemlerini atm ve dijital kanallar üzerinden gerçekleştirmelerini önemle tavsiye ediyoruz”dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?