Öztürk’ten Güney Çevre Yolu Vurgusu

Öztürk’ten Güney Çevre Yolu Vurgusu

AK Parti Milletvekili Öztürk, Giresun’a yatırımların son durumunu değerlendirdi.

AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, Giresun Gazeteciler Derneği’nde düzenlediği basın toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

 

Öztürk, Giresun Gazeteciler Derneği’nde düzenlediği basın toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

Giresun’un planlanan bütün yatırımlarının takipçisi olmaya devam ettiklerini ifade eden Milletvekili Öztürk, Güney Çevreyolu projesi, Araştırma Hastanesi, Adliye Sarayı, Çotanak Stadyumu gibi bir çok konuda açıklamalarda bulundu.

Milletvekili Öztürk yaptığı açıklamada; “ TBMM tarihinin en yoğun dönemlerinden birisini yaşadı ve yaşamaya devam ediyor. 26. Dönem milletvekilleri olarak hiçbir dönemde olmadığı kadar yoğun mesai içerisindeyiz. Bundan önce 10 yılda bir darbeler yapılırdı ama ilk defa bir işgal girişimi yaşandı, meclis başta olmak üzere bir çok stratejik kurumlar bombalandı ya da ateş altına alındı. Meclisimiz Kurtuluş Savaşı’ndan sonra ikinci kez Gazi Meclis oldu. Bütün bunların süreci olarak dokunulmazlıkların kaldırılması, Anayasa’da köklü değişikliklerin yapılması gibi bir çok konuda yoğun bir süreç yaşamaktayız. Ancak bütün bunlara rağmen Giresun’un meclisteki temsilcilerinden birisi olarak yerel yatırımların da takipçisi olmayı sürdürdük. Bu takip ettiğimiz projelerin içerisinde başta Güney Çevreyolu bulunmaktadır. Güney Çevreyolu Piraziz ile Keşap ilçeleri arasında  48 kilometre uzunluğunda üç gidiş, üç geliş şerit, tünel ve viyadüklerle  neredeyse üç havaalanı yatırım maliyetine eş değer bir ödenekle yapılacağından proje ihalesi biraz uzamıştır. Ancak proje ihalesi 2018 yılı içerisinde bitirilecek  ve 2019 yılı içerisinde çalışmaların başlaması hedeflenmektedir. Yine Araştırma Hastanesi yatırımı tüm hızıyla devam ediyor. Çotanak Stadyumu devam ediyor ve planlanan süre içerisinde bitirilmesi hedefleniyor. Bunlarla birlikte bağımsız bir adliye sarayı için uzun zamandır yer arayışımız devam etmekteydi ve Espiye’ye yapılmakta olan Bölge Cezaevi tamamlandığında buraya taşınacak olan mevcut cezaevi arazisinin yerine Adliye Sarayı yapılacaktır. Yine ilimizin çöp sorunu Çavuşlu Beldesi’ne yapılan Katı Atık Bertaraf Tesisiyle çözülmüştür. Ancak Aksu deresi ağızında bulunan çöp dağı hala burada durmaktadır. Bu çöp alanıyla ilgili yeşil alan, sosyal alan gibi bir takım projelerimiz bulunmaktadır.Ancak öncelikle bu çöp dağının buradan taşınması gerekmektedir.”dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?