Öztürk’ten, Hollanda’Ya Sert Tepki

Öztürk’ten, Hollanda’Ya Sert Tepki

AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan’ın Rotterdam Başkonsolosluğuna alınmamasıyla başlayan kriz ve sonrasında gelişen olayları değerlendirdi.

Sabri Öztürk, Hollanda’nın konuk bir ülke bakanına, üstelik de bayan bir bakana çirkin muamelesinin hiçbir koşulda kabul edilemeyeceğini vurguladı.

Bakan Sayan’la birlikte olan koruma ekibinin gözaltına alınmış olması ve ardından durumu protesto eden vatandaşlara polis köpekleriyle saldırılmış olmasının bir vahşet ve dehşet tablosu olduğunun altını çizen Öztürk, “yeri gelince demokrasi, insan hakları konusunda Türkiye dahil bir çok ülkeye ders vermeye çalışıp, mangalda kül bırakmıyorlar. Terör örgütleri ve uzantılarına ülkenin meydanlarında çadır kurdurtup, stant açtırıyorlar ama kendi vatandaşlarıyla bir araya gelmeye çalışan Türk hükümeti temsilcilerini de engelleyeme çalışıyorlar” dedi.

“YENİ TEDBİRLER MASADA”

Öztürk, “Hollanda bu yaptıklarını telafi edene kadar üst düzey resmi görüşmelerin askıya alınması kararlaştırıldı. Hollandalı resmi heyetleri Türkiye’ye getirecek olan uçuşlara verilmiş olan izinler iptal edildi. Hollanda’ya karşı hükümetimiz yeni bazı tedbirleri de görüşüyor. Türkiye’ye aklında haddini bildirmeye çalışanlar nasıl şimdiye kadar boyunun ölçüsünü aldıysa Hollanda da alacaktır” diye konuştu.

Öztürk, son olarak Hollanda polisine eylemlerde gözaltına alınmalarda mukavemet gösterilmesi durumunda ateş etme yetkisinin verilmiş olmasının Hollanda’nın faşizan tutumunun bir başka göstergesi olduğunun altını çizdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?